Zlato jako konzervativní investice

jak investovat do zlata

Pokud hledáte možnost, jak dlouhodobě zhodnotit svoje úspory, pak se jako dobrá varianta jeví investice do zlata. Jedná se o konzervativní druh investice, který v poslední době zajímá stále více lidí. Ostatně investice do zlata vypadá jako jedinečná možnost odkládání peněz na důchod. Řada lidí se zabývá tím, kam investovat svoje pracně našetřené peníze.

Hodnota zlata stále stoupá

Za poslední desetiletí má hodnota zlata vzestupnou tendenci, když roste kolem osmi procent ročně. Zlato je bezpečnou investicí a oceníte ho i v dobách krize, protože právě tato komodita se využívá jako uchovatel hodnoty. Mnoho lidí se možná od zlata samo odradí tím, že si řeknou, že zlato je pouze pro bohaté vrstvy obyvatel. To však rozhodně neplatí, jelikož zlato se dá nakupovat i po malých částech. Zlato je přitom velmi dobrý způsob, jak zhodnotit peníze.

Při koupi dbejte na poctivost obchodníka

Každý však nemá představu, jak investovat do zlata. Nejedná se přitom o nikterak složitou záležitost. Stačí si najít dobrého obchodníka, kterému se dá důvěřovat. Společnost MítVíc nabízí špičkové zlaté slitky od Švýcarské rafinérie PAMP. Slitky se dají zakoupit ve váze od jednoho gramu do jednoho kilogramu. Za jeden gram zlata dáte přibližně 1000 Kč. Pořídit si samozřejmě můžete celou cihlu, nebo si ji lze kupovat postupně už od 1500 Kč za měsíc. Sehnat můžete i slitky o váze jediného gramu, které se velmi jednoduše přenášejí.

Zlato jako pojistka

Zlato je perfektní pojistkou pro jakékoliv nepředvídané situace. Určitě se hodí udržovat minimálně část financí, které máte k dispozici, v něčem jiném, než v papírových penězích. Nikdy nevíte, jaká situace nastane. V historii se již odehrála spousta finančních krizí, ale zlato uchovává hodnotu. Zlato se v tomto případě z dlouhodobého pohledu ukazuje jako skvělá varianta.