3 důvody, proč investovat do fyzického zlata

zlato

Zlato jako investiční nástroj má spoustu předností, především je známé tím, že dlouhodobě chrání peníze před inflací a diverzifikuje portfolio investorů. Slibuje stabilitu, přičemž z dlouhodobého hlediska cena drahého kovu neustále stoupá, přestože v krátkodobém horizontu může kolísat. V době poklesu je právě nejlepší čas na nákup zlatých slitků. V následujících řádcích vám prozradíme hned tři důvody, proč sáhnout po fyzické formě.

Pokud chcete koupit investiční zlato a tímto způsobem spořit, nepotřebujete k tomu příliš znalostí z investičního světa.

Chrání před inflací

Velkým strašákem je inflace a její míra, s jakou peníze v průběhu let ztrácejí na hodnotě. Vzhledem k tomuto faktu byste nikdy neměli mít úspory v hotovosti, protože jejich hodnota bude klesat. Spíše peníze vložte do zlata či jiných bezpečných aktiv, která vás ochrání před riziky inflace.

Dobrý způsob, jak šetřit peníze

Především v současné koronavirové době si spousta domácností uvědomila, že je důležité mít naspořené nějaké peníze. Jestliže máte pravidelný příjem, část z něj odkládejte, abyste nebyli překvapeni, až zase nastane nějaký výpadek příjmů v důsledku pandemie. Jako dobrá investice se sice nabízí nemovitosti, ovšem v takovém případě potřebujete miliony korun, abyste se nemuseli zatěžovat hypotečním úvěrem. Jestliže tak vysokou částku nemáte k dispozici, tak se zaměřte na investiční zlato. Zakoupit se dají slitky v různých hmotnostech, některé vyjdou na pár tisíc korun.

Snadno se kupuje i prodává

Fyzické zlato jednoduše nakoupíte v kamenných prodejnách i na internetu. Velice oceňovaným prodejcem je Pražská mincovna, která má sídlo v Obecním domě v Praze, ovšem provozuje i webové stránky zlate-mince.cz. Jedná se o renomovaného prodejce, jenž má ve své nabídce jak zlaté slitky, tak i mince.