8 důvodů, proč si pro své pomaturitní studium vybrat němčinu

kurzy němčiny

Maturita za Tebou, prázdniny vlastně už skoro taky, a Ty uvažuješ, jakým směrem by se mělo v následujícím roce Tvoje studium ubírat?

Stejně jako spousta dalších novopečených maturantů možná uvažuješ o pomaturitním studiu angličtiny, nebo ses pro něj možná dokonce už rozhodl. Co si budeme povídat, angličtina je ohromně důležitá, a kdo ji v dnešní době neovládá, jako by ani nebyl.

Se zájemci o kurzy angličtiny se v jazykových školách dveře netrhnou a pomaturitní studium není žádnou výjimkou. Věděl jsi ale, že angličtina není jediný jazyk, který si můžeš v rámci pomaturitního studia vypilovat?

Jazykové školy kromě angličtiny často nabízí také pomaturitní studium němčiny, a to i pro úplné začátečníky. Kromě toho, že v těchto kurzech rozhodně nemusíš čekat takový nával jako na kurzech angličtiny, existuje celá řada dalších důvodů, proč je pro Tebe pomaturitní studium němčiny ta pravá volba.

pomaturitní studium němčiny

Němčina je nám blízká

Věděl jsi, že slova jako fešák, blinkr nebo šutr vlastně pocházejí z němčiny? Ať už sis toho všiml nebo ne, český jazyk plný germanismů, které v něm zanechala dlouhá společná historie. Pro nás Čechy jsou tedy kurzy němčiny tak trochu dobrodružstvím, při kterém ve změti zdánlivě cizích slov můžeme objevovat známé výrazy, které dennodenně používáme.

Němčina je (skoro) všude kolem nás

Dva ze čtyř států, se kterými sdílíme hranice, mají jako úřední jazyk právě němčinu. To znamená, že dřív nebo později s jejich obyvateli přijdeš do styku, a pro takové případy by bylo fajn, kdybys něco málo z tohoto jazyka ovládal. Pomaturitní studium v Brně Tě spolehlivě připraví na různé situace, do kterých se můžeš při komunikaci s našimi sousedy dostat.

Němčina je žádaná

Protože to mají prakticky za rohem, sídlí v České republice desítky zahraničních firem, v jejichž rámci se komunikuje právě v němčině. A ještě více je těch, které němčinu využívají pro komunikaci s partnery nebo se zákazníky. Absolvování pomaturitního kurzu němčiny je dobrým předpokladem pro to, aby se Ti v těchto firmách otevřely dveře, pokud by ses v některé z nich jednou rozhodl pracovat.

Němčina je vhodná pro studium

Pokud v budoucnu plánuješ studovat na vysoké škole, určitě Tě bude zajímat, že Německo je jednou ze zemí, do kterých čeští studenti jezdí nejčastěji na výměnné studijní pobyty. Kvalitní univerzity, vstřícnost k zahraničním studentům a štědrá stipendia, to jsou jen některé z důvodů, proč bys měl rozhodně zvážit pomaturitní studium němčiny. Znalost tohoto jazyka ti zajistí náskok před spolužáky a otevře Ti cestu k dalším znalostem a zkušenostem.

Němčina je jazykem vědy

Společně s angličtinou je němčina jazykem, ve kterém se každoročně napíše nejvíce odborných článků a publikací. Jazykové kurzy jsou nejen pro studenty a akademiky, ale prakticky pro kohokoliv, kdo by jednou rád sledoval novinky ve svém oboru, a to ještě zatepla, aniž by musel čekat na český nebo anglický překlad.

kurzy němčiny

Němčina je rozšířená

Když se řekne němčina, většině z nás se jako místo využití vybaví Německo a maximálně ještě tak Rakousko. To ale zdaleka není všechno! Němčina je mimo tyto dva státy úředním jazykem také ve Švýcarsku, Lucembursku, Belgii, Lichtenštejnsku a dokonce v jedné z provincií v Itálii. A věděl jsi třeba to, že německy hovořící menšiny se nacházejí po celém světě, od Francie a USA až po Izrael nebo Namibii?

Němčina se hodí při cestování

Německojazyčné země nejsou pro nás Čechy úplně typickou turistickou destinací, rozhodně toho ale mají hodně co nabídnout. Německo se může pochlubit nádhernými městy a pohádkovými zámky, v Rakousku lákají především Alpy se svými vyhlášenými sjezdovkami, a kdo by nepodlehl nedotčené švýcarské přírodě? Pokud Tě cestování aspoň trochu baví, nesmí němčina chybět ve tvé jazykové výbavě. Jazyková škola Brno u PELICANA Ti zaručí, že se na svých cestách vždy pohodlně domluvíš.

Němčina je jazykem básníků

Němčina je jazyk, ve kterém svá díla tvořili Goethe, Schiller nebo Kafka. Kurzy němčiny jsou prvním krokem k tomu, aby sis mohl nejcennější díla světové literatury přečíst v jejich originálním znění. A třeba při tom objevíš, že němčina je vlastně krásný jazyk, který je potěšením se učit!

Přesvědčili jsme tě o tom, že němčina je jazyk, kterému stojí za to dát šanci? Tak na nic nečekej a utíkej se zapsat do jazykové školy PELICAN sídlící v centru Brna, protože zápisy do pomaturitního studia němčiny probíhají právě teď!