Anhydritové podlahy pro domy i byty

lité podlahy

Kvalitní provedení podlahy je vždy příjemnou zárukou, že vydrží mnoho let bez potřeby větších oprav. Tento fakt ocení nejen majitelé firemních budov, ale rovněž rodinných domů. Určitě nejprve promyslete, jak vysokou očekáváte zátěž, aby se lépe ujasnily podmínky k realizaci.

Podlaha s dokonale rovnou plochou

Lité a betonové podlahy vás překvapí svým moderním vzhledem a praktičností. Před samotnou realizací je dobré myslet na výbornou izolaci podlahy, protože ta se postará o delší životnost, sníží náklady na vytápění a hladinu hluku. Anhydritové podlahy se staly vyhledávanými hlavně pro obchodní centra, školy, nemocnice a různé administrativní a obytné budovy. Umožňují vytvoření dokonale rovné plochy pod poslední nášlapnou vrstvou, tedy nejčastěji pod dlažbou, linoleem či kobercem. Zhotovují se ze směsi na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a jinými přísadami. Perfektního výsledku se dosáhne díky certifikované receptuře, do které se používají pouze nejkvalitnější a praxí ověřené suroviny. 

Několik výhod litých podlah

Samonivelačním potěrem dosáhnete nejen rovného a hladkého povrchu, ale nebudou v něm vznikat ani dilatační spáry. Na tento povrch položte jakoukoliv podlahovou krytinu. Aplikování se nespojuje s fyzicky náročnou prací, ale vše je jednoduše a rychle hotové. Realizace lité podlahy trvá v rodinném domku maximálně jeden den. Určitě vás potěší, že již druhý den se dá po podlaze chodit. Zatížení lze provádět zhruba po čtyřech až pěti dnech. Po pokládce se nemusíte zaobírat dlouhým úklidem prachu a dalších nečistot. Ve spojení s podlahovým vytápěním docílíte výborného prohřívání s dobrou tepelnou vodivostí. Pokládání v tekutém stavu zajistí průnik směsi do všech míst kolem trubek. Tyto typy podlah se nedoporučují do místností, kde se předpokládá nárůst vlhkosti.