Pelety ze dřeva s vysokou výhřevností

pelety cena

Léto utíká velice rychle a neúprosně se blíží chladnější část roku, kdy vám nezbyde nic jiného než se postarat o teplo topením. Pokud upřednostňujete ekologičtější způsoby vytápění, zvolte si kvalitní dřevěné pelety.

Výhody topení dřevěnými peletami

Peletky se vyrábí na topení o průměrech od šesti do dvaceti milimetrů. Jakmile po výrobě vychladnou, zůstávají pevné a ve svém válcovitém tvaru. Vznikají lisováním materiálu (dřevěné piliny a hobliny) na tvarovacích lisech. Najdete hned několik důvodů, proč sáhnout po peletách ze dřeva na topení. Především jde o obnovitelný zdroj energie, který šetří životní prostředí. Zajímavá je i pelety cena na jednotku vyrobeného tepla, jistě vás velmi potěší. Cena za tunu je v posledních letech stabilní. Budete spokojeni, i když si vezmete poměr ceny a výkonu. U pelet se spolehněte na vysokou výhřevnost, nízký obsah popelovin, nízký obsah vody a možnost automatizace procesu spalování. Manipulace probíhá čistě a jednoduše.

Druhy pelet

Kvalita použitého dřeva ovlivňuje parametry pelet, které se tak rozdělují do několika tříd. Prvotřídní kvalitu nabízí třída A1, kdy se peletky zhotovují jen z chemicky neošetřených zbytků dřeva z pil bez příměsí kůry. Obsah popela je maximálně 0,7 %. Tuto třídu můžete používat do kamen a kotlů v domácnostech. Více popela zaznamenáte u třídy A2 pro větší kotle, kde pelety obsahují jistou část kůry a lesních těžebních zbytků. Průmyslové využívání se obstarává pomocí pelet třídy B s vyšším podílem popela a kůry. Certifikace ENplus vám například zaručí, že pelety splňují potřebné parametry, protože výrobci jsou pravidelně kontrolováni, jestli vše dodržují podle stanovených norem. Nezapomeňte si připravit místo pro skladování v suchém prostředí.

Vyberte si druhy, které vám nejvíce vyhovují. Doprava zdarma je zaručena již od jedné palety po celé republice.