Atraktivní Rumunsko: proč navštívit Drákulovu domovinu?

Skotsko máte letos za sebou a nechcete upustit od krásných, mohutných, gotických staveb? Rádi byste navštívili další takovou destinaci, která se vám vryje do paměti i tím, jak jemně strašidelná bude? Nabízí se Rumunsko, známé nejen pro svou gastronomii, ale především pro to, že je to domovina obáv aného hraběte Drákuly. 

Hrady a zámky, které byly svědky dávných dob

Rumunsko sice nejvíce láká na svou zdejší krásnou přírodu, ale je pravdou, že turisté se sem nejvíce sjíždí za zdejším obávaným hrabětem Drákulou. Sice zde reálně žádný hrabě Drákula nikdy nežil, jedná se pouze o výmysl Bramovi Stokerovi, který použil jednoho z obyvatel hradu Bran do svého strašidelného díla, přesto jsou lidé tímto fascinováni.

Samotný hrad Bran však není tím jediným architektonickým skvostem, který se v Rumunsku tyčí. Atraktivní je také elegantní zámek Peleš, který ukrývá rovnou 160 komnat. Je zajímavé, že se jednalo o jeden z prvních zámků v Evropě, který byl vybaven centrálním topením a elektřinou. 

Vzhůru do malovaných klášterů

Po procházce některého z hradů a zámků vás určitě nadchne i zdejší gastronomie. Rumuni jsou totiž známí svými klobáskami a dalšími uzeninami, po kterých se budete určitě oblizovat ještě dlouho. Dokonce i při prohlídkách zdejších kostelů a klášterů, které stojí minimálně za fotku. Jsou totiž nádherně zdobené, malované, člověk je jimi až fascinován. 

Rovnou osm malovaných klášterů najdete na severovýchodě země, a to konkrétně v oblasti zvané Bukovina. Pochází z přelomu patnáctého a šestnáctého století a krásně sedí do okolní krajiny. 

Jiný svět zvaný Bukurešť

Každý turista by samozřejmě měl zavítat do zdejšího hlavního města, které se má, čím chlubit. Je to pro mnohé zcela jiný svět oproti jiným místům v Rumunsku. Najdete zde množství historických památek, také krásná, rozlehlá náměstí a člověk se zde cítí jako někde ve Francii, nikoliv v Rumunsku.

Město zdobí řada krásných, historických staveb, největším lákadlem je však historické jádro města s královským dvorem, který je protkaný úzkými uličkami.