Čas nasadit zimní pneu! Který model je váš favorit?

zimní pneu

Listopad se nese v duchu klesajících teplot a především dlouhých front před autoservisy, kde se řada řidičů rozhoduje pro vhodné zimní pneumatiky. Ať už patříte mezi sváteční řidiče, každodenně ujedete několik kilometrů po městě, popřípadě auto využíváte na dálkové jízdy, v každém případě potřebujete kvalitní a osvědčený model zimního pneu s perfektními přilnavými vlastnostmi. Jestliže vás letos dlouhé čekací lhůty na přezutí gum odrazují, nezapomeňte, jak velké sankce vás mohou postihnout. Stejně tak myslete na své bezpečí a pocit z komfortní jízdy za každého počasí. Se špičkovými pneumatikami vás nepřekvapí vichřice, hustý déšť ani ledovka.

Barum nebo Continental

Na trhu najdete několik desítek atraktivních modelů zimních pneu, které lákají svou zajímavou cenou i detailním zpracováním. Perfektní hodnocení i oblibu mezi jezdci si pochvaluje značka Continental. Zimní pneu Continental slibuje vynikající výkon na sněhu bez omezení a testovaný brzdný výkon zajišťující maximální bezpečí v zimě. Nízký valivý odpor zaručuje snížení spotřeby paliva a tichý provoz. Hledáte-li dokonalé vedení na zasněžených cestách včetně zkrácení brzdné dráhy, je rozhodně Continental skvělou volbou! Na své si přijdou i fanoušci špičkových gum Barum. Modelová řada Polaris 3 například pracuje na snížení spotřeby paliva a zlepšuje držení na mokré vozovce. Gumy Barum mají výjimečné samočistící vlastnosti a díky nízkému opotřebení zvyšují kilometrový výkon. Cenou i vlastnostmi zaujmou rovněž zimní pneumatiky z dílny Matador. Tyto gumy se vyznačují velmi dobrou funkcí a stabilitou na mokré vozovce, pohodlně se ovládají na sněhu i vodě a maximalizují jízdní komfort.

Podzim ve znamení údržby

Příchod sychravého podzimu a zimního období patří mezi nejnáročnější časy pro váš vůz. Plechový miláček totiž dostává zabrat nejen zvenčí, ale největší zápřah postihuje akumulátor. Proto nezapomínejte na pravidelnou údržbu, sledování hodnot vozu a v neposlední řadě včasnou výměnu gum. Pouze tak uděláte maximum pro bezpečnou a zároveň pohodlnou jízdu a vůbec nezáleží, zda budete cestovat po městě, zvolíte delší trasu nebo vyjedete na svátky za rodinou.