CNC obrábění k vytvoření požadovaných tvarů předmětů

Jednoúčelové stroje

Efektivita práce se oceňuje v nejrůznějších provozech. Nezáleží jen na lidech, ale hlavně na strojích a nástrojích, které k činnostem využíváme. Přesně zaměřené jednoúčelové stroje umí zrychlit pracovní procesy, veškerá výroba bude ve výsledku levnější. Lze si je nechat stvořit na míru přímo od odborníků na konstrukční zpracování. 

Důraz na přesnost při CNC obrábění

Obráběním se vytvoří požadovaný tvar obrobku, přesně podle daných rozměrů a s maximální přesností. Mnoho oborů kovovýroby dnes využívají CNC obrábění, nejčastěji se s ním setkáte v nástrojárnách, kde se klade důraz na precizní zpracování. CNC soustružení patří k třískovému obrábění, při němž obrobek rotuje a nůž se posouvá strojně či ručně po jeho povrchu. CNC obráběcí stroje zpřesnily a zrychlily výrobu, a to zvlášť u sériových pracích. Z materiálů se nejčastěji obrábějí oceli, litiny, slitin hliníku a mědi, ale rovněž dřevo a plasty.

Postupový nástroj je určen pro produkty s vysokou sériovostí, kde se využívá operací stříhání, ohýbání, tažení atd. Díl se vlastně vyrábí postupně díky na sobě navazujících krocích. Profilovací stroj obstarává válcování, aby se během něho kontinuálně ohýbal plech svitkové oceli do určeného průřezu. Sady válců jsou namontovány v profilových stolicích a pás jimi postupně prochází. V každé sadě se uskuteční jen určitá část ohybu, aby se docílilo požadovaného průřezu. 

Vybavení pro konkrétní provozy

Záleží na jednotlivém provozu, co přesně očekává a hledá. Vyvalovačka těsta se čtyřmi teflonovými válečky dobře poslouží tam, kde se počítá s šetrnou úpravou těsta. Zakružovačky profilů, plechu a trubek se řadí mezi tvářecí strojeTvářecí nástroj lze sehnat střižný, ohybový, postupový nebo speciální. Upínky a upínací nářadí se postarají o spolehlivé uchycení dílců při svařování.

Svařovací stoly seženete v pevném provedení s většími rozměry, ale také ve stavitelném s možností výškového nastavení.