Do jakého drahého kovu je nejlepší investovat?

Inflace v současné době vede mnoho lidí k úvahám o tom, do čeho nejlépe investovat své peníze. A jelikož drahé kovy patří k tradičním a spolehlivým investicím, spousta se rozhodne nakoupit investiční zlato. Vedle něj ale existuje ještě investiční stříbro a platina, které jsou z pohledu investorů rovněž zajímavé.

Hlavním rozdílem mezi drahými kovy je jejich způsob použití. Zatímco 90 % zlata se využívá na klenotnické a investiční účely, u stříbra je to okolo 50 % a u platiny jen malá část, z většiny putuje do průmyslu, kde se z ní vyrábějí například katalyzátory do aut. Společné mají to, že se jedná o komody „fyzické“, je tedy možnost je fyzicky vlastnit, přenášet a podobně.

Proč zlato?

Zlato se coby platidlo používá už přes 6000 let. I to mu přidává na důvěryhodnosti investorů. Je přirozeně inflační a v Česku pro něj neexistuje veřejný registr, stejně jako pro ostatní drahé kovy. Na druhou stranu v dobách ekonomického růstu jeho hodnota stagnuje, nemá dividendu a pochopitelně je nutné ho dobře uschovat, nejlépe v zabezpečeném trezoru.

Proč stříbro nebo platinu?

Hodnota stříbra na rozdíl od zlata v dobách krize roste. Je chráněné před inflací. Co se týče uskladnění, je prostorově náročnější, jelikož je levnější než zlato. Investice do platiny se pak vyplatí především v ekonomicky stabilním období, jelikož její cena v dobách krize spíše klesá.

Investici do drahých kovů by měli zvážit především konzervativní investoři, kteří oceňují jistotu. Vnitřní hodnota kovů s sebou nenese žádné úvěrové riziko, jelikož je nelze uměle vyrobit.

Na trhu je řada společností, které zprostředkovávají investice do drahých kovů. Vždy prověřte jeho historii, důvěryhodnost a servis. Ve specializované prodejně a e-shopu moje-zlato vám personál ochotně odpoví na všechny vaše otázky ohledně investic a k nákupu drahých kovů získáte certifikát s právní garancí odkupu.