Dovolená Jeseníky v roubené chalupě

ubytování v Jeseníkách

Dovolená na horách se zalíbí v každém ročním období. Patříte mezi aktivní osoby, které si rády užijí krásnou přírodu a čerstvý horský vzduch? Kouty nad Desnou se určitě stanou skvělým výchozím bodem pro vaše toulky a sport.

Lyžování a turistika kousek od penzionu

Vždy bude výhodné naleznout takové ubytování, jaké vám dává možnosti najít zábavu nedaleko. Půl kilometru od penzionu se považuje za ideální vzdálenost. Právě tento úsek absolvujete, pokud se rozhodnete využít skiareál Kouty. Na sjezdovku se však dostanete také skibusem. Nadšenci do výletů nesmí zapomenout na Karlovu Studánku, kde se nadýcháte nejčistšího vzduchu ve střední Evropě. Panenská příroda vás uhrane horskou bystřinou, vodopády a lesy. Z rašelinišť vyvěrají léčivé prameny. Lázeňské dřevěné domy si prohlédnete v městské památkové zóně. Nevynechte ani kapli svatého Huberta a venkovní geologickou expozici kamenů. Zastavte se také ve Velkých Losinách, kde se v muzeu seznámíte s ruční papírenskou výrobou. Jestliže se chcete celý den procházet po hřebeni Jeseníků, vyberte si horskou cestu Skřítek o délce 28 km. Cestou lze obdivovat třeba zvětralé skály Ztracené kameny, výhledy na Krkonoše a Beskydy, Jelení studánku nebo Petrovy kameny.

Až skončí výletní den

Stihli jste navštívit vše, co jste si naplánovali? Po každém dni člověk kouká, kde by se uvelebil a načerpal síly do dalšího dne. Co říkáte na komfortní ubytování v Koutech nad Desnou s nadstandardními službami? Uzavřený komplex dvou roubených chalup je celoročně v provozu a ideálně se hodí k rodinné rekreaci. Uprostřed hor můžete využívat kvalitní wellness servis a vyhřívaný bazén. V chalupě nechybí vířivka, finská sauna, Wi-Fi, DVD, SAT-TV SkiLink. Dále dětské hřiště, miniskiareál s osvětlením, gril. Na čas si užijete pohodlí v klidné části horské obce Kouty nad Desnou pod Červenohorským sedlem. Příjemnou atmosféru dokresluje řeka Hučivá Desná.