GeoPas: rozšířený katastr nemovitostí

S potřebou hledat data či prohlížet statistické údaje o parcelách a nemovitostech se zřejmě setkal každý z nás. Katastr nemovitostí je častým cílem nejen realitních makléřů, ale i kupujících nebo prodávajících, kteří si chtějí ověřit všechny skutečnosti a předejít tak nepříjemnostem při prodeji. Snadno by se totiž mohlo stát, že si najdete dokonalý dům a zjistíte, že je zatížený věcným břemenem, nebo že je vámi vybraný pozemek součástí změny územního plánu a časem bude v těsné blízkosti vést třeba dálnice.

S čím vám pomůže GeoPas

GeoPas je propracovaný portál s řadou cenných informací o pozemcích a nemovitostech. Specialista na katastrální data doplňuje spoustu zásadních ekologických, geologických i demografických údajů. GeoPas neplní agendu katastru, nicméně má obdobné pohledy jako nahlížení do katastru nemovitostí a díky mnohým údajům jej můžeme označit jako rozšířený katastr nemovitostí. Webový portál https://geopas.cz vyniká svou přehlednou strukturou, takže najdete rychle vše, co potřebujete. Hned na úvod můžete využít praktickou mapu, do níž stačí zadat město, adresu anebo parcelu. Pokud vás zajímají aktuální statistiky, oceníte detailní informace o okresech, obcích, krajích i katastrech.

Když hledáte parcelu

V GeoPas aplikaci je evidováno více než dvacet dva milionů parcel. Stačí zadat název katastru a číslo parcely a sledovat rozšířený detail s potřebnými informacemi, mezi něž patří například bonita půdy, tedy její hodnota. Mimo to zjistíte údaje o obci, v níž se daná parcela nachází, takže budete mít perfektní přehled o obyvatelstvu, nezaměstnanosti i kvalitě životního prostředí. V okolí najdete všechnu občanskou vybavenost, prohlédnete si nemovitosti na parcele i chráněná území v okolí. A nechybí též samozřejmě vodstvo v okruhu 250 metrů, geologické údaje či znečištění a rizikové oblasti okolo parcely. Díky tomu o nic důležitého nepřijdete!