Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Proč je zlato ideální investice do budoucnosti?

Možná se ptáte, jestli zlato patří do vašeho investičního portfolia. To se dá snadno zjistit…

Myslíte na budoucnost? Chcete mít příjemnější důchod? Nebo potřebujete zajistit své děti, až budou dospělé?

Pokud jste odpověděli „ano“, pak je pro vás zlato ideální forma zhodnocení. Bavíme se totiž o jedné z nejbezpečnějších investic vůbec. Navíc je čistě konzervativní a dlouhodobá. Nemusíte tedy řešit krátkodobé výkyvy, gamblerské časování trhu a podobně.

V tomto ohledu vás musí zajímat jediné – několikrát do roka prostě přikoupíte slitek/cihličku dle aktuálních možností. Ignorujte přitom krátkodobé výkyvy. Nemusí vás strašit ani fakt, že v posledních měsících prudce vystoupala cena zlata.

Zajímejte se jen o předpovědi předních světových analytiků, kteří mají jasno – v dalších desítkách let překoná zlato současnou hodnotu o několikanásobek. Čím dříve do něj tedy začnete pravidelně investovat, tím lepší výsledek si vysloužíte.

Ověření prodejci

Nákup zlata provází celá řada rizik. Jedním z těch nejhlavnějších jsou samotné ceny napříč českými prodejci. Ty se totiž opravdu hodně liší. Jak je to možné?

V Čechách totiž nenajdete mincovnu, jež by vyráběla vlastní zlaté cihličky či slitky. Přesně proto importujeme veškeré podobné produkty od svých sousedů (typicky ze Švýcarska a Německa).

Převézt zlato z jednoho místa na druhé je pěkně drahá záležitost. Někteří prodejci to zvládnou levněji, jiní dráž (podle svých konexí, velikosti nákupu a podobně).

Z toho důvodu můžete například běžný gramový slitek ze Švýcarska koupit za 2 000 Kč. Stejně tak ho můžete koupit za 2 550 Kč. Pečlivě si tedy hlídejte nabídky obchodníků!

Za své peníze zároveň požadujte jen fyzické slitky/cihličky. Ty poskytují mnohem větší bezpečí než online držení zlata, akcie zlatých firem a podobné virtuální záležitosti.