I na Ostravsku lze postavit skladovou halu bez zdlouhavého papírování

Česko zažívá po letech opět stavební boom. Ekonomice se daří a na zájem o nemovitosti reaguje trh tím, že ceny prudce letí nahoru. Taková situace ovšem nehraje do karet podnikatelům, kteří rozšiřují výrobu, ale nemovitosti jsou pro ně stále dražší. Česká firma Polak na to má překvapivé řešení.

Halu potřebuji teď, ne až za 3 roky

Ekonom Tomáš Sedláček je názoru, že ekonomika je maniodepresivní. Když se daří, lidé jsou v euforii, půjčují si a kupují předražené nemovitosti. Když se nedaří, lidé panikaří a trh upadá do hluboké deprese.  Podnikatelé proto potřebují využít dobrý stav ekonomiky a růst nyní co nejvíce, bez zadlužování a bez dlouhého čekání.

Pokud však dnes potřebujete v regionu rozšířit výrobu nebo sklad, můžete tvrdě narazit. Stavba montážní haly včetně stavebního povolení se může k finální realizaci protáhnout o několik let a to si podnikatel nemůže dovolit. Klasickým řešením může být dlouhodobě nevýhodný pronájem (často logisticky nedostupný) nebo nákup již hotové haly. Ta je dnes dražší.

Montované haly na míru

Řešením jsou montované haly od Polak. Ty lze umístit prakticky na “zelené louce”, a velmi rychle tak rozšířit výrobní závod či sklad s výrazně nižšími náklady. Jejich velkou výhodou je ustanovení stavebního zákona, který jasně říká, že u dočasných staveb do tří let, stačí k postavení textilní haly pouze “ohláška”. Mezitím lze vyřídit veškeré potřebné formality na další rozšíření provozu.

Montovaná hala od Polak navíc při správném podkladu nevyžaduje žádné betonové základy a stavba takového skladu je opravdu velmi rychlá. Takové montované haly využívá i společnost Automotive – například ve slovenském Lozornu. Svou textilní halu mají již i firma Geosan Ostrava, Vlamax Bystřice, Thimm Service a další. Pro každou realizovanou stavbu vám firma vytvoří zdarma cenovou kalkulaci na míru.