Investujte do zlata. Přinášíme důvody, proč se to vyplatí!

investiční zlato

Stejně tak, jak se mění doba, mění se i investiční trh. Ani nemovitosti dnes už nejsou bezpečnou formou investice. A tak mnohé domácnosti a investoři stojí před otázkou, do čeho své peníze vložit, aby si přinejmenším udržely svou hodnotu. Je na ní jediná odpověď: zlato. Přinášíme základní informace o investování do tohoto drahého kovu.

Výhody investice do zlata

Kromě nemovitostí lidé často své peníze investují do uměleckých děl, starožitností nebo třeba diamantů. Zlato oproti těmto komoditám má však jednu velkou výhodu. Jeho nákup nepodléhá dani, neplatíte tedy DPH. Tuto výhodu nemá ani investiční stříbro, platina nebo paládium.

Zlato je ideální na investice však především proto, že neztrácí svou hodnotu. Je velmi stabilní bez ohledu na ekonomický vývoj. Jeho cenu nesníží ani požár nebo povodeň a prakticky ho nelze nijak zničit.

Česká cihla neexistuje, vsaďte na švýcarské slitky!

Mnoho lidí věří českému trhu a českým výrobkům. Tady ale trochu narazíme. Především je potřeba zdůraznit, že nic jako „zlatá česká cihla“ neexistuje. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Možností je nákup pamětních mincí z českých mincoven. Jejich cena je ale navýšena o sběratelskou hodnotu, což také pro investice není ideální. Proto se musíme poohlédnout v zahraničí. Českému trhu dominují zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Za specialisty do Obecního domu

Chcete-li zakoupit investiční zlato, vydejte se tam, kde mu rozumí a kde rozhodně nenaletíte. Specializovaná prodejna sídlí v Obecním domě v Praze a zlato určené k investici distribuuje již 17 let. „Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky,“ říká ředitel společnosti Pavel Trtík.

Nejlepší je osobní návštěva, při které vám odborníci poradí s výběrem velkého množství dostupných cihliček. V době pandemie můžete zlato také získat diskrétní a pojištěnou zásilkou přes www.zlate-mince.cz.