Koronakrize hraje do karet franšízovým společnostem

franšíza

Je velká škoda, že vlivem koronavirové krize významně poklesl zájem o podnikání jako takové. Lidé však mají bohužel tendenci házet všechny typy podnikání do jednoho pytle. Společně s podnikáním na vlastní pěst nebo s živností tak do jednoho pytle putuje také franchising. Zejména to je velká škoda, protože právě franšízovému podnikání aktuální koronakrize nahrává doslova do karet. 

Podle mnoha odborníků aktuální koronavirové krize urychlí v České republice rozvoj různých služeb. Kupříkladu těch rozvozových, ale nejen těch. I když mnohé obory na tom nejsou zrovna nejlépe, jiné obory doslova vzkvétají. Proto stojí franchising za zvážení. Zejména stojí za zvážení franšíza Extéria Market pomáhající podnikatelům s BOZP a PO nebo franšízové sítě rozvážkových služeb. 

Franšízové podnikání s sebou nese řadu výhod i v době krize

Důvodem, proč by se nemělo franšízové podnikání házet do jednoho pytle s ostatními typy podnikání je především fakt, že s sebou tento způsob podnikání nese snížené riziko krachu. Člověk se ujímá už fungujícího know-how, přebírá už zavedené jméno na trhu, které se zároveň dostalo hluboko pod kůži zákazníkům. 

Stejně tak jde ruku v ruce s franšízovým podnikáním i vysoká pravděpodobnost úspěchu a s mnohými také rychlá návratnost investice. 

Společnosti se snaží své franšízanty podporovat

Aktuální krize navíc přináší opravdu velkou pomoc z řad franšízorů čili majitelů společností. Franšízanti se nyní mohou radovat z tak velké podpory, jakou možná doposud nezažili. Kupříkladu dochází k odpouštění franšízových poplatků, také se upravují dlouhodobé plány nebo se nabízí právní či další podobný servis. 

Koronavirová krize aktuálně sužuje celý svět a franšízanti v mnoha odvětvích to nemají zrovna lehké. Jak ale bylo zmíněno, pak jsou tu obory, kterým se nadmíru daří.