Jak probíhá renovace a nátěr střech?

Renovace střechy včetně nátěru patří mezi důležité aspekty udržování nemovitosti v dobrém stavu. V průběhu času je střecha vystavena nepřízni počasí, slunci, dešti, sněhu i větru, což vede k opotřebovávání. V následujících řádcích vám prozradíme důvody renovace, ale i postup a výhody nátěru střechy.

Renovace v první řadě prodlužuje životnost střechy o mnoho let a taktéž snižuje náklady na vytápění či chlazení, protože se dosáhne dobré izolace. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na estetický aspekt, takže nátěr střechy zlepší i vzhled a zvýší hodnotu nemovitosti jako takové.

Kdy je čas na renovaci?

V okamžiku, kdy se na střeše objeví určitá viditelná poškození, jako jsou praskliny, odlomené tašky nebo zvlněný povrch, je na čase pustit se do renovace. Obecně platí pravidlo, že každá střecha starší dvaceti let by měla projít určitou renovací.

Jak je to s nátěrem střechy?

Nátěr střechy je často součástí renovace a přináší hned celou řadu výhod. V první řadě chrání střechu před UV zářením, vodou, plísněmi a dalšími škodlivými vlivy. V některých případech nátěry odráží sluneční světlo a snižují náklady na chlazení během horkých letních dnů, což oceníte hlavně v okamžiku, pokud podkroví používáte také k bydlení.

Nátěr střechy je často součástí renovace a může mít řadu výhod:

Pravidelná údržba a renovace střechy jsou klíčem k zachování její funkčnosti a atraktivního vzhledu. Správný nátěr nejenže prodlouží životnost střechy, ale také zlepší energetickou účinnost domu a zvýší jeho estetickou hodnotu. Pokud si nejste jisti stavem vaší střechy, doporučuje se konzultace s odborníkem.

Na koho se obrátit?

Jedním z takových odborníků je Dachmantechnik.cz. Specializuje se na profesionální lakování střešních tašek, ať už betonových, nebo keramických, a rovněž provádí kompletní renovace plechových střech. Poskytuje služby nejvyšší kvality za cenově dostupné sazby, které začínají na 350 korunách za metr čtvereční. Pro lakování používá průmyslové barvy, jež disponují až čtyřnásobnou pevnosti oproti vodním ekologickým nátěrům. Barvy odolávají korozi, mechu, lišejníkům i řasám, a navíc si zachovávají sytost po dlouhou dobu.