Jak zařídit koupelnu, abychom se v ní cítili dobře

Po náročném dni se rádi položíme do vany plné horké vody a využijeme všech možností k báječné relaxaci. V článku se budeme věnovat tomu, jak správně zařídit místnost koupelnovými doplňky tak, abychom se v ní cítili dobře, byť i při každodenní hygieně. A proč věnovat pozornost zrcadlům?

Zrcadlo zvětší prostor

Důležitým prvkem koupelny jsou zrcadla, a to nejen pro mladé slečny, nýbrž i pro pány. Slouží nejen k prohlížení či jako pomůcka při načechrání loken či holení mužného vousu. Především vizuálně zvětšují prostor a zvyšují osvětlení. Pokud má koupelna okno, je dobré umístit zrcadlo proti němu, aby do místnosti pronikalo co nejvíce světla. Jestliže umístíte zrcadla napříč celé stěny, prostor opticky zvětšíte.

Skvělá vychytávka do koupelny

Báječným nápadem je pořídit si do koupelny stojaté nabíjecí LED zrcadélko s powerbankou s bílým světlem. Můžete ho umístit na poličku a provést svou každodenní hygienu bez ohledu na to, že „velké“ zrcadlo je obsazené a nemáte šanci se k němu během následující čtvrthodinky probojovat. Na trhu je spousta druhů zrcadel, od běžných rovných a obdélníkových po zrcadla se zaoblenými rohy a originálními tvary. Mohou být zasazeny do rámečků tak, aby designově ladily se zařízením koupelny. Také si je můžete části zrcadla nalepit přímo na stěnu do tvaru, který vám stylově vyhovuje.

Osvětlení koupelen

Nicméně podstatným faktorem je správné osvětlení koupelny. Mělo by být dostatečné, avšak zároveň příjemné a jemné. Odborníci doporučují jako ideální koupelnové světlo o odstínem bílého tónu v rozsahu od 200 do 300 luxů. Skvělou volbou je osvětlení z různých zdrojů, například stropním světlem či bodovkami, lampičkami na zrcadlech i svíčkami. Vhodné jsou světelné prvky, které umožňují regulaci intenzity a barvy osvětlení. 

Dalšími prvky, na které bychom měli myslet, jsou úložné prostory, police a designové doplňky, kterými vyladíte svůj denní relaxační prostor.