Jak zlepšit informovanost občanů ve městě či obci?

Mobilní aplikace na míru

Ať už žijete ve městě nebo v obci, možná si stěžujete na to, že nejste dostatečně informováni o aktuálním dění nebo o událostech, k nimž zanedlouho dojde. Většina obcí a měst využívá k informováni občanů úřední desky, které obvykle stojí před obecním úřadem. Ovšem úřední desky poskytují jenom omezený prostor pro sdílení dokumentů a sdělování informací. Neobsahují vždy všechny informace, které by občané měli a potřebovali znát a vědět. Stejně tak špatným zdrojem informací jsou rozhlasy a jejich hlášení. Lidé jim často nerozumí, navíc většina občanů je během hlášení místního rozhlasu v práci. Jak tedy zlepšit informovanost občanů?

Nabízí se samozřejmě možnost investovat do kvalitních webových stránek, kde bude dostatečné množství informací, které budou pravidelně aktualizovány. Webové stránky by měla být každá obec a každé město. Měly by být přehledné, člověk by se v nich měl hned zorientovat a měl by na nich najít vše potřebné. 

Je tu však ještě jedna možnost, jak zlepšit informovat občanů ve městě nebo obci. Slyšeli jste už o mobilních aplikacích na míru?

Mobilní aplikace pro každého

Mobilní aplikace na míru jsou skvělý způsob, jak informovat občany o aktuálním dění ve městě a jeho okolí. Mobilní aplikace jsou dnes a denně stahovány, proč mezi stahovanými aplikacemi nemůže být i mobilní aplikace města či obce?

V mobilních aplikacích, které se vytváří pro operační systémy Android i iOS najdete všechno, co potřebujete. Takové aplikace využívají všechny funkce telefonu a dokážou se plně přizpůsobit zařízení, do něhož jsou staženy. 

Mobilní aplikace nejen pro města a obce

Jelikož jsou mobilní aplikace považovány za nejmocnější marketingový nástroj současnosti, je třeba zmínit, že nejsou vhodné jenom pro města a obce, ale také pro restaurace, hotely, festivaly nebo třeba muzea. Odborníci z PepiApp vytvoří mobilní aplikaci podle vašeho gusta.