Jaký má na zdraví psa dopad pepřový sprej

Pepřový sprej je nejen účinným pomocníkem při sebeobraně proti zlodějům a násilníkům, ale funguje rovněž při setkání s agresivním psem. Koneckonců i váš domácí mazlíček na vás může zaútočit. Ne vždy se to dá zvládnout příkazem, pepřový sprej funguje spolehlivě vždy. Nemusíte se bát, že by psovi uškodil.

Účinky pepřového spreje na psy

Pepřový sprej psovi podráždí oči a kůži, bude ho to bolet a na několik hodin ho to zklidní, ale v dlouhodobém horizontu mu nezpůsobí žádné škody na zdraví. Důležité je, že na vás přestane útočit.

Vždy se ale ujistěte, že na psa stříkáte ochranný sprej proti psům. Nepoužívejte na psy ochranné spreje určené proti zlodějům a násilníkům, pro zvířata jsou určené speciální, které mají trochu jiné složení. Podívejte se na www.branse.cz a uvidíte, jaký je v pepřových sprejích na psy výběr.

Kdy pepřový sprej na psy využijete?

  • při setkání s neznámým agresivním psem
  • při zklidnění svého domácího mazlíčka
  • při obraně svého mazlíčka před jiným psem

Používejte jej jen v nutných případech

Pepřove spreje jsou účinným prostředkem při obraně proti vzteklým psům, ale rozhodně by neměly být používán jako denní výukový nástroj pro vašeho mazlíčka. Postříkat jím psa a na několik hodin ho zklidnit je mimořádně krutý způsob, jak zacházet se zvířetem, které máte rádi. V případě častého použití by si navíc čtyřnohý chlupáč mohl nést trvalé následky – ať už psychického nebo fyzického rázu.

Pokud je váš pes agresivní, najděte nějakého odborného trenéra nebo absolvujte školení pro agresivní psy. Pepřový sprej to nevyřeší.

Při použití omylem

Běžně se moc často nestává, že by někdo omylem postříkal svého psa pepřovým sprejem, ale kdyby přece jen, tak jej hlavně uklidněte. Zvíře bude rozrušené a budou ho bolet postříkané oblasti. Pro úlevu je omyjte studenou vodou, nejlépe dejte psa na 3 – 5 minut pod tekoucí studenou vodu. Výborně pomáhá přímo dekontaminační sprej první pomoci proti postříkání pepřovým sprejem, který stačí nastříkat na podrážděnou kůži a oči.