Každá domácnost ocení levné a ekologické palivo

dřevěná briketa

V dnešní době nelze ani pomyslet na způsoby vytápění, které negativně ovlivňují životní prostředí. Vždyť stačí rozsáhlejší nešetrné zacházení, aby přírodní krása kolem nás zcela zanikla a přeměnila se na nevzhledné plácky bez kousku života.

Vysoká výhřevnost s nízkými náklady

Teplo získané z dobrých zdrojů neznamená placení nehorázných sum. Naopak. Nakonec připustíte, že v porovnání s dosavadními způsoby půjde o lacinější a pohodlnější záležitost. Palivové dříví se řadí k vyhledávaným obnovitelným zdrojům. Především se využívají rychle rostoucí dřeviny. Nemáte moc času a preferujete úplně jinou práci, než představuje štípání a řezání dřeva? Potom vyzrajte na přikládání do kotlů, kamen a krbů dřevěnými briketami. Toto stále oblíbenější ekologické palivo seženete v suchém stavu, takže ho můžete začít ihned používat. Často objevíte dřevěné brikety v akci, čímž uspoříte peníze na jiné důležitosti pro vaši rodinu. Firma OPTIMTOP s.r.o. navíc nabízí dřevěné pelety s dopravou zdarma po celé České republice už od objednávky jedné palety.

Efektivní spalování a další přednosti

Jeden z nejekonomičtějších zdrojů tepelné energie vzniká zpracováním odpadních surovin během dřevovýroby. Z pilin, hoblin a z drcené a opravné kůry se díky moderním technologiím vyrábějí brikety se schopností zajistit spalování odpovídající aktuálním normám pro ekologii.

Mezi další výhody patří dosažení vysoké výhřevnosti a produkování minimálního množství popele, který se dá následně použít na kompost.

Nelze opomenout ani nenáročnost na skladování a skvělou manipulaci. Není problém uchovávat toto palivo delší dobu. Při výběru se zaměřte na volbu kvalitně zpracovaných briket, protože existují i levnější varianty neodpovídající přísným požadavkům. Následky poznáte sami – rychlejší hořlavost a zároveň vyšší spotřeba v porovnání s druhy lisovanými pod vyšším tlakem.