Jaké pneumatiky vybrat?

zimní pneumatika

První listopad alarmuje řidiče k povinnosti přezutí vozidla na zimní pneumatiky, před autoservisy se začínají tvořit nekonečné kolony aut čekajících na výměnu a vám nezbývá, než si připravit výdaje buď za nové gumy anebo minimálně servis přezutí a vyvážení kol. Jednou z možností, jak tomuto opakujícímu se trendu předejít, je pořídit celoroční pneumatiky. Víte, jakými výhodami tyto gumy disponují a čím vás přesvědčí o nákupu?

Poměr cena kvalita – bezkonkurenční

Pro každého majitele vozidla je jeho plechový miláček důležitý a opomíjena by v první řadě neměla být ani bezpečnost cestujících. Celosezónní pneumatiky představují vyvážený kompromis mezi cenou a kvalitou a dalšími benefity. Mezi ně patří zaručeně jejich celoroční využívání, v létě nebo zimě, kdy jsou povinné zimní pneumatiky. S jejich nákupem ušetříte za servis, protože vám odpadnou starosti s přezouváním a zaručeně se vám opotřebují méně a pomaleji, než kdybyste celý rok, včetně letní sezóny, brázdili cesty na sadě zimních gum.

Letní pneumatiky nemají oproti celosezónním gumám v zimě lepší jízdní ani funkční vlastnosti. S celoročním obutím vás nepřekvapí ani náhlý sníh nebo změna klimatu dříve, než udává zákon, kdy už se stojí fronty na přezutí. Zkrátka jste připraveni na každé počasí po celý rok.

Nevýhody celoročních pneumatik

Jako vždy, i univerzální pneumatiky mají své nevýhody. K dostání jsou pouze v jednom rozměru, který může mnoho řidičů odradit, neboť pro zimní období vyžadují užší gumy pro svůj vůz. Stejně tak musíte počítat s tím, že u těchto pneumatik je delší brzdná dráha a sebelepší model celoročních gum nebude srovnatelný s prémiovými pneumatikami určenými přímo pro jízdu v zimě.

Pokud tedy stojíte před výběrem pneu pro svůj vůz, zvažte, zda se vám vyplatí investovat do značkových gum vysoké kvality anebo vystačíte s univerzálním modelem gum. Celoroční pneumatiky ocení řidiči, kteří nesedí každý den za volantem a nekupují sadu pneu každý rok. Univerzální gumy pro provoz za každého počasí využijí také vozidla určená zejména pro městský provoz, kde jsou cesty řádně upravovány anebo sváteční řidiči převážně z řad starších občanů.