LED pásky mohou zdobit i váš příbytek. Co o nich musíte vědět?

Svou domácnost můžete ozvláštnit několika způsoby. Jedním z nich je jednoznačně instalace doplňkového osvětlení, konkrétně LED pásků, jež se v posledních letech těší velké popularitě. Jinými slovy se jim říká LED-diodové pásky, které se používají jak pro interiérové, tak pro exteriérové řešení. Pojďme si o nich prozradit vše, co byste měli znát a vědět ještě před tím, než je instalujete do svého domova. 

Jak LED pásky vlastně fungují?

V současné době narazíte na mnoho různých LED pásků lišících se například svou šířkou. Mezi nejběžněji využívané patří ty, které se svou šířkou rovnají osmi až dvanácti milimetrům. Jsou omezeně dlouhé, na druhou stranu se k sobě dají hezky připojit, to není nic extrémně složitého. 

Pásky se zpravidla kupují v sadě, ale dají se zakoupit i samostatně, pokud o ně budete mít zájem v takové variantě. Při jejich zapojování to raději nechte na elektrikářích, abyste náhodou ve své domácnosti nezpůsobili více škod než užitku.

Smart prvek vašeho interiéru

I když to neplatí pro všechny typy, existují takové, které jsou smart čili chytré. Přece jenom moderní technologie se neúprosně dostávají do našich domácností a LED pásky rozhodně nejsou něčím, co by vybočovalo z řady. Některé jsou zkrátka a dobře plné pokročilých funkcí a dají se zapnout například přes ovladač nebo skrze mobilní telefon.

To, jestli si domů instalujete chytré LED pásky nebo zůstanete u tradičních, je ryze na vás. 

Porovnávejte kritéria, na kterých vám záleží

Stejně jako výběr LED pásků obecně je ryze na vás. Berte v potaz taková kritéria, na kterých vám osobně nejvíce záleží. Jiné požadavky budete mít na LED pásky, které osvětlují kuchyňskou linku, jiné zase budou ty, jež mají osvítit schodiště, abyste v noci nezakopli cestou na toaletu.