Milujete moře? Naučte se po něm plout!

kapitánský kurz

Ten pocit, když se postavíte za kormidlo lodi a jste jen vy, nebe a širé moře, se nedá popsat. Síla větrů vás pohání dál a dál a vy najednou máte tu moc zkrotit vítr a mohutné moře, aby vám pomohli dostat se k vašemu vytyčenému cíli. Už vás jachtaření nadchlo a vidíte se, jak mizíte v západu slunce? Už slyšíte, jak vám druzí říkají kapitáne? K zrealizování této představy vám chybí jediné, kapitánské zkoušky.

Říkejte mi kapitáne!

Jak trnitá je cesta na kapitánský můstek? Získat kapitánský průkaz je v podstatě totéž, jako získat řidičský průkaz. Projdete školením, praxí a zkouškami, a nakonec slavíte na své jachtě šampusem, samozřejmě nealkoholickým. Cena kapitánských zkoušek se odvíjí od zvoleného typu průkazu.

Kapitánské průkazy se dělí do třech skupin. Pokud budete brázdit řeky v Čechách a vody v blízkém Chorvatsku, stačí vám ten základní. Na mořské a oceánské cesty budete potřebovat postoupit o level výše. Kapitánský kurz vás především učí předvídat nepředvídatelné moře. I po získání průkazu skupiny A, se dál vzdělávejte. Navštěvujte přednášky, kde se dozvíte víc o astronavigaci, o nehodách na moři anebo o meteorologii.

Nejkrásnější dovolená? Na jachtě!

Jeden z důvodů, proč stojí za to absolvovat kurzy jachtingu, je možnost strávit dovolenou na lodi. Procestovat svět plavbou po moři je nezapomenutelný zážitek. Jen těžko se budete vracet ke klasické dovolené. Dovolená na lodi má kromě nezapomenutelných zážitků hned několik výhod. V prvé řadě je to cena, i pronájem lodi vás vyjde levněji než hotel. Naplánujete si vlastní trasu. Objevíte místa a zátoky, do kterých byste se po souši nedostali. Dovolenou na jachtě můžete strávit v Itálii nebo v Thajsku. Záleží jen na vás. Společnost Zindulka vám pronajme loď, pomůže vám s naplánováním trasy i s potřebným vybavením. Služby poskytují celoročně a na vaše dotazy odpovídají 24 hodin 7 dní v týdnu.