Nadměrná přeprava pro přemístění mobilních domků

nadměrná přeprava

Mobilní domky jsou v posledních letech v Česku velmi populární. Už v názvu mají uvedeno, že se s nimi dá pohybovat, avšak těžko si takový domek zapřáhnete za oj a odjedete s ním. Přepravit se sice dají, potřebujete na to ovšem spolehlivou techniku.

Pro přepravu mobilního domku je vhodné oslovit firmu, jejíž doménou je nadměrná přeprava. Na dům je třeba pohlížet jako na nadměrný náklad, k jeho naložení potřebujete jeřáb s vysokou nosností, pro převoz musíte mít dostatečně širokou a dlouhou nápravu.

Dům je nutné na přepravu připravit

Přepravní či spediční firma vám jistě poradí, co všechno máte před přepravou domu nachystat. Základem je zavřít dveře a okna, vybavení uvnitř zajistit proti poškození a nejlépe i proti pohybu. Vše, co se dá demontovat, by se mělo demontovat. Jde zejména o kamery, komínky, antény, světla apod. Zamezí se tím riziko poškození a také se nezvýší rozměry mobilního domku.

Cesta se musí pečlivě plánovat

Společnost, pro kterou je denním chlebem přeprava stavebních strojů, zemědělské techniky či strojů, bude velmi dobře vědět, co si počít s mobilním domkem. Pečlivě naplánuje cestu tak, aby nebyl problémem žádný most ani podjezd. Na vás však bude zajistit příjezdovou cestu. Informujte sousedy na místě, z nějž se dům odváží, i na tom, kam se veze, ať neparkují na cestě. Myslete na to, že pro převoz těžkého nákladu je třeba cesta v dobrém stavu, posekaná louka či uježděné pole nejsou vhodné.

Mobilní domky přepravuje Easy Logistics

Nevíte, koho požádat o pomoc? Přeprava zemědělské techniky, stavebních strojů i mobilních domků je doménou společnosti Easy Logistics. Jde o spediční firmu. Spedice znamená, že jsou dopravní služby zajišťovány ověřenými dopravními partnery. Díky tomu je pak možné zajistit přepravu do různých koutů světa. Se svým mobilním domkem se tedy můžete přestěhovat i do zahraničí.