Nosiče lyží a snowboardů na zimní dovolené

Nosiče snowboardů

Pravidelní návštěvníci hor mají doma obsáhlé vybavení pro oblíbené zimní sporty. Už se zase letos chystáte pobýt nějaký čas poblíž lyžařského centra? Nosiče lyží a snowboardů vám usnadní balení všech potřebných věcí a hlavně ušetří místo v zavazadlovém prostoru. 

Ideální nosiče lyží

Nadšení pro koupi užitečných věcí vás často přinutí koupit hned první model, který se vám dostane pod ruku. Nákup si raději dobře promyslete předem, převoz vašeho vybavení by měl být bezpečný a bezproblémový. Nejdříve zjistěte, kolik kusů budete nejčastěji převážet a jaké rozměry. Jako univerzální řešení se jeví střešní boxy, kam vložíte cokoliv a využití není omezeno pouze zimní sezónou. Jestliže se vám primárně jedná o konkrétní sportovní vybavení na zimu, zaměřte svůj výběr na speciální nosiče, které se nabízí s nižší pořizovací cenou. Nosiče lyží se zhotovují v několika variantách a většinou pojmou různý počet snowboardů nebo párů lyží. Konkrétní číslo vám prozradí výrobce. Lyže se však od sebe odlišují šířkou, proto se doporučuje jejich přeměření a následné ověření, zda bude mít nosič dostatečnou kapacitu. 

Tipy pro výběr nosiče snowboardů

Jakmile se vám zalíbí nějaký model, podívejte se do informací o produktu, zda je určen nosič lyží také pro snowboardy, protože to není u každého pravidlem. Nosiče snowboardů mají obchodníci v několika variantách, které se odlišují cenou. Běžně se do nich naskládají dva až čtyři kusy. Nepodceňujte bezpečnost a upřednostněte možnost uzamčení. Nejčastější připevnění se realizuje pomocí T-šroubů nebo U-profilů. K dispozici je, mezi jinými, také unikátní aluminiový nosič lyží určený pro šest párů lyží či čtyři snowboardy, který obsahuje výsuvnou lištu ke snadnému nakládání a vykládání. Dále lze obstarat stylový aerodynamický nosič pro všechny druhy. Záleží též na dostatečné výšce, aby vázání nedrhlo o střechu.