Přemýšlíte nad koupí rotopedu? Podívejte se s námi na jeho výhody

Jste milovníci jízdy na kole, ale za špatného počasí se vám prostě ven nechce? Nebo možná jen máte rádi pohyb. Důvody koupě rotopedu mohou být různé. Někdo se prostě rád dívá během cvičení na televizi. Jízda na rotopedu není extrémně náročná, ale zároveň se tělo pěkně zahřeje, protáhne a můžete mít dobrý pocit, že děláte něco pro své zdraví.

Rotoped je vhodný pro všechny a za každého počasí

V podzimních měsících, kdy je venku sychravo a prší, se nikomu ven nechce. Co teprve v zimě. Obrovská výhoda rotopedu je, že můžete svoji oblíbenou aktivitu provozovat z domu, pěkně v teple. Navíc si sami určíte čas cvičení a intenzitu,  která vám vyhovuje. S pořízením rotopedu odpadá dojíždění do posilovny a ušetříte tak dost času. Pokud jste ranní ptáče a nejradši máte fyzickou aktivitu ještě před snídaní, prostě jen naskočíte a jedete. Bez dlouhých příprav, převlékají, přejíždění. 

Ať jste začátečník, pokročilý, teenager nebo senior, rotoped je vhodný skutečně pro všechny. Sami si určíte, jaké tempo je pro vás nejlepší a kolik toho zvládnete. Doporučujeme nepřepínat se hned ze startu, ale začít volnějším tempem, zahřát tělo a postupně si přidávat na intenzitě. 

Snadná dostupnost

Pořízením rotopedu domů ušetříte kromě času i dost peněz. Zaplatíte jen jednorázovou částku, podle toho jaký model si zvolíte, a pak už máte stroj doma a nemusíte platit za každé cvičení. Pokud se necítíte pohodlně v místnosti plné lidí, cvičení na vlastním rotopedu je pro vás ideální. Nezabere moc místa, můžete si ho postavit klidně do obýváku a během spalování kalorií se dívat na oblíbený seriál. 

Rotopedy mají navíc oproti ostatním trenažérům skutečně příznivou pořizovací cenu.

Jednoduché ovládání

Žijeme v hektickém světě, kdy je vše složité a každý hledá způsob, jak si život trochu zjednodušit. Proto určitě oceníte snadné použití rotopedu. Základem je správné nastavení sedadla a řídítek. Také si můžete zvolit jeden z mnoha tréninkových programů. Ideálně si pořiďte model s čidly tepu na řídítkách a trenažér vám poté sám vybere nejvhodnější intenzitu cvičení. Některé rotopedy mají i speciální funkce, jako třeba přehrávač videí. Použití je skutečně snadné. Jen  naskočíte a šlapete. 

Chcete se nejen dostat do kondice, ale udělat i něco pro svoje zdraví? 

Ať už chcete shodit nějaké to kilo navíc, nebo si jen zlepšit fyzičku, udržet se v kondici a udělat něco pro svoje zdraví, zvolili jste správně. Jízda na rotopedu je jedno z nejlehčích kardiovaskulárních cvičení. Jízdou podpoříte oběh krve, funkci srdíčka a při cvičení se snižuje tlak a hladina cukru v krvi. Pravidelným cvičením si zvýšíte kapacitu plic a posílíte imunitu a obranyschopnost těla. Další skvělou výhodou je, že pravidelná jízda na rotopedu pomáhá předcházet křečovým žilám a trombóze. Ženy ocení pomoc v boji proti celulitidě.  

Určitě se nezapomeňte před i po cvičení protáhnout. Ideální je cvičit alespoň 30 minut, pokud chcete, můžete i víc, ale pravidlem je, že při kondiční jízdě byste měli zvládnout mluvit.

Cvičení zlepšuje náladu a je to skvělý způsob jak začít nový den.