Chraňte svůj majetek – pořiďte si kvalitní kamerový systém

Dělá vám starost o majetek vrásky a neklidné spaní? Nevíte, jak svou nemovitost či pozemek efektivně zabezpečit před zloději a vandaly? Možná vás překvapí, že jednoduchým a dostupným řešením může být kamerový systém. Díky němu budete mít přehled o veškerém dění, i když se zrovna ocitnete stovky kilometrů od domova. V následujících odstavcích si řekneme, jaké příslušenství je třeba zakoupit, aby byl bezpečnostní kamerový systém plně funkční.

Záložní zdroje a napájecí systém

Je asi jasné, že bez šťávy to nepůjde. Zaměříme se zde zejména na výkon; ten vybírejte s ohledem na kvalitu kamery. Čím nadupanější systém (mluvíme o IR kamerách se schopností rozeznat objekty ve tmě), tím větší nároky na energii. Co se záložních zdrojů týče, u rodinného domu se jedná o vyhrocený nadstandard, u větších objektů (vlastní firma, hotel,…) jde však o nutnost pro případné výpadky proudu. 

Zvuk – ano, nebo ne?

Zda je nutné pořizovat kamery s funkcí audio nahrávek a mikrofonem, to je otázka, na které se experti neshodnou. Máte-li štědřejší budget, heslo: “Čeho je moc…” zde neplatí, ale pokud si nehrajete na profíka, určitě vám udělá dobrou službu i pouhý obrazový záznam. Mikrofony doporučujeme do provozoven a objektů, kde je vyšší riziko krádeží. 

Mějte záznam uložený

Klíčovými částmi kamerového systému budou záznamník a SD karta. Záznamník zprostředkovává komunikaci mezi kamerami a zařízením, ze kterého budete přenos sledovat, SD karta zase záznam uloží. Většina kamer totiž vlastním úložištěm nedisponuje. Opět platí pravidlo, že čím kvalitnější kamera, tím větší bude potřeba koupit SD kartu, respektive velikost jejího úložiště. 

Jak to všechno spojit? 

Nyní si povíme pár slov o propojení jednotlivých segmentů pomocí konektorů. Dělí se na dva základní typy; BNC a CINCH. Nejde však o žádnou raketovou vědu a i když se vám doma sejdou zařízení se dvěma typy konektorů, hravě si s problémem poradíte za pomoci redukce. 
Máte doma kamerový systém? Pokud ne a stále tápete, zkuste na pomoc povolat kamerové systémy Ostrava. Kamerový systém Ostrava nabízí kvalitní techniku i odborné poradenství v dané oblasti.