Průmyslové stroje pomáhají strojařům, lesníkům i pekařům. Pomohou i vám!

jednoúčelové stroje

Průmyslových strojů je celá řada. Značně ulehčují práci a zefektivňují ji. Pokud vlastníte výrobní firmu, měli byste těmito efektivními pomocníky disponovat. Nabídka je široká a možná ani nemáte tušení, jaké stroje se dnes vyrábí. Podívejte se s námi na některé z nich, které ulehčují práci v konkrétních oborech.

Pekaři a lesníci už se nemusí tolik nadřít

V pekařství se značně ujala takzvaná vykulovačka těsta. Dokáže rozdělené kousky těsta formovat do dokonale zaoblených kusů. Podle typu stroje se dá takto produkovat až 3200 kusů kousků těsta za hodinu.

Lesníci zase nedají dopustit na vyvážečky dřeva. Ty mají nízkou hmotnost, nosnost až 2000 kg a dají se zapřáhnout za SUV vozy, malotraktory nebo za čtyřkolky. Ulehčují práci v náročných podmínkách v lese, pomáhají s nakládáním a přepravou dřeva.

Ve strojírenství se bez strojů neobejdou

Ve strojírenství se používá velké množství strojů podle konkrétního výrobního účelu. V dílnách, kde se ohýbá plech, se používá ohýbačka plechů, která může být ruční nebo hydraulická. Mezi specifické způsoby ohýbání plechů patří zakružování, k čemuž jsou pro změnu určeny zakružovačky. Oboje patří mezi tzv. tvářecí stroje, které zásadně mění tvar materiálu. Svářeči využívají svařovací stoly s nastavitelnou výškou a polohovací deskou.

Kromě strojů, na kterých se pracuje manuálně, existují také počítačově řízené stroje CNC, které se musí programovat. Většinou se nevyplatí při kusové výrobě, naopak jsou vhodné pro sériovou výrobu. Mezi takové stroje patří například CNC obráběcí strojeRůzné obory využívají i podavače materiálu.

Stroje vyráběné na míru

Pokud máte specifické požadavky, můžete si nechat vyrobit stroj podle svého přání. Tím můžete dosáhnout velkého zrychlení a zefektivnění výroby. Jednoúčelové stroje jsou navrženy do konkrétního provozu. Výroba jednoúčelových strojů není nic neobvyklého, ani složitého, jen je u ní potřeba kooperace se zadavatelem. Jedině tak může vzniknout unikání stroj, který bude produkovat přesně takové výrobky, jaké jsou požadovány.