Sociální sítě a jazykové vzdělávání

pomaturitní studium

Facebook i Instagram. Sleduješ-li Jazykovku PELICAN delší dobu, víš, že jsme u nás velkými fanoušky sociálních sítí. Naše stránky se hemží zajímavými odkazy, fotkami, videi i nejrůznějšími tipy na to, jak na jazykové vzdělávání. 

Bodejť bychom se nechlubili, když máme plné třídy krásných studentů navštěvujících pomaturitní studium němčiny či angličtiny, firemní vzdělávání i klasické kurzy. 

Zkrátka, víme, že sociální sítě jsou v dnešní době velmi důležité a studenty, zejména tu mladší generaci, navštěvující u nás v Brně právě pomaturitní studium, jednoduše baví. A to je důvod, proč jsme se začali zamýšlet nad tím, jak sociální sítě zapojit přímo do našich jazykových kurzů. 

Pojď si dnes přečíst o tom, jak se nám tato inovativní metoda daří. A kdoví, třeba dostaneš pár tipů na to, jak se sám můžeš díky sociálním sítím jazyk učit. Nebo se přijď bavit přímo do našich lekcí spolu s námi!

Blogování a blogy

Jsou všude. Ať už se zajímáš o jakékoliv téma, stačí si trochu „zagooglit“ a v mžiku se před Tebou objeví nespočet blogů, zabývajícím se tímto tématem. Blog je vlastně jakási sbírka vlastních textů a fotografií, vlastní publikace. 

Jak již bylo zmíněno výše, blogy se liší svým zaměřením, sofistikovaností (ať už se jedná o témata či užití jazyka) – a taky popularitou. Právě blogy na internetu jsou výbornou příležitostí pro naše studenty (a to nejen ty z mladší generace navštěvující pomaturitní studium angličtiny, ale třeba i pro ty z firemních kurzů), jak se ve svém jazyce zdokonalit. 

S našimi studenty obvykle začínáme čtením blogů v cizím jazyce, což jim dává příležitost naučit se porozumět čtenému textu, následně se pak pouštíme do psaní jejich vlastních příspěvků na témata, která je zajímají, čímž se učí, jak se správně v cizím jazyce vyjadřovat písemně. 

pomaturitní studium angličtiny

Fakt, že jsou ideálními příspěvky na blog krátké články – u kterých je ale třeba zajistit jejich pravidelnost, dělá z blogu ideální platformu pro její zapojení do jazykové třídy, zejména tedy kurzů dlouhodobých, jako je právě zmíněné firemní vzdělávání či pomaturitní jazykové kurzy.

Tweetování a Twitter

„Mikroblogová záležitost“, i tak by se vlastně dal Twitter nazvat. Co to ale znamená? Twitter je platforma, která uživatelům umožňuje sdílet kratičké zprávy – o všem. O aktuálních činnostech, aktivitách, nápadech, odkazech na zajímavé články či webové stránky, místa atd.

Co je na Twitteru tak specifického? Každý přispěvatel má pouze 140 znaků. To činí z psaní příspěvku velkou výzvu – jak své myšlenky do tak krátkého „tweetu“ nacpat? 

Tato skutečnosti činí z Twitteru ideálním nástrojem pro jazykové vzdělávání. Je třeba se nad věcí, kterou chceme vyjádřit, pořádně zamyslet, zestručnit jejich obsah a zároveň dodržet to, aby byl příspěvek pro jeho čtenáře zajímavý.

Jazyková škola Brno PELICAN Twitter ve svých lekcích hojně využívá. A jaké jsou tipy pro Tebe? Sleduj zajímavý zahraniční zpravodaj, např. BBC nebo CNN, hledej konkrétní výrazy pomocí vyhledávacího nástroje a sám si zkus v cizím jazyce krátké příspěvky napsat. Uvidíš, že to rozhodně není žádná sranda!

Jazyková škola Brno

Na další sociální sítě a jejich využití při studiu jazyka se podíváme zase příště. Do té doby nám dej vědět, jaké jsou Tvé tipy. Využíváš sociální sítě pro své jazykové zdokonalování? Budeme se těšit na odpověď!

Tvůj PELICAN