VÝBĚR NEJLEPŠÍCH PRŮMYSLOVÝCH VAH PRO VÁŠ PROVOZ

Průmyslové váhy

Průmyslové provozy vyžadují při stěhování velkých, objemných nebo těžkých předmětů značnou míru přesnosti a preciznosti. Neustále jde o bezpečnost zaměstnanců, snahu omezit případné poškození stěhovaných výrobků a efektivitu provozu skladu.

Pokud jde o bezpečnost, představuje stěhování těžkých předmětů malý prostor pro chybu. Jeden špatný výpočet může vést k selhání zařízení a způsobit vážné poškození nebo zranění. Aby se tato rizika snížila, používají se průmyslové váhy k vážení předmětů a materiálu. Hmotnost předmětu určuje, jak jej lze přemístit, kam jej lze umístit a jaké zařízení může práci zvládnout.

Průmyslové váhy se také používají k přesnému měření hmotnosti předmětů a výrobků pro účely inventarizace a prodejní hodnoty. Některé průmyslové váhy jsou malé a nabízejí přesnost potřebnou při vážení malých předmětů. Jiné průmyslové váhy, jako ty výše uvedené, jsou větší a používají se k přesnému měření těžkých předmětů. Abyste se mohli lépe zorientovat v tom, jaký typ váhy nejlépe vyhovuje vašim potřebám, je níže uveden stručný úvod do typů a omezení průmyslových vah. Vynecháme váhy pro externí použití, jako je třeba mostní váha, a budeme se věnovat zejména těm pro použití v provozech.

Plošinové a podlahové průmyslové váhy

Jak již název napovídá, plošinové a podlahové průmyslové váhy jsou velké podlahové váhy, které se používají k vážení velmi těžkých předmětů. Slouží k určení nosnosti. Pokud vznikne obava, že by předmět nebo náklad mohl být příliš těžký na to, aby ho určité zařízení nebo skladovací prostor zvládl, váha umožní pracovníkovi skladu nebo vedoucímu pracovníkovi přesně určit, zda je náklad vhodný.

Váhy pro vysokozdvižné vozíky

Průmyslová váha pro vysokozdvižný vozík je poměrně hi-tech řešení potřeb vážení ve skladu. Váha pro vysokozdvižný vozík se připevňuje přímo na cepín vysokozdvižného vozíku a přenáší údaje o hmotnosti obsluze prostřednictvím Bluetooth. Tato konstrukce umožňuje vynikající množství všestrannosti a efektivity. S vysokozdvižnou váhou již nemusí řidiči vysokozdvižných vozíků tahat těžký náklad přes přeplněný sklad, aby získali přesné měření. Vysokozdvižná váha dokáže zvážit předmět přímo při jeho zvedání. Řidič pak může okamžitě provést určení. Pokud chcete zvýšit efektivitu skladu, je vysokozdvižná váha ideálním doplňkem vašeho provozu.

Jeřábové váhy

Jeřábové váhy se připevňují na konec jeřábového lana nebo pevného nosníku. Používají se k měření předmětů, které nelze snadno zvážit tradiční podlahovou váhou. Pokud potřebujete vážit předměty, které se samy dobře nevyvažují a mohly by na podlahové váze spadnout a poškodit se, jeřábová váha vám umožní zavěsit předmět na váhu a mírně jej zvednout, abyste získali měření. Pokud se zabýváte vážením podlouhlých a nestabilních předmětů, jeřábová váha může být právě pro vás.

Stolní váhy

Stolní váha je ideální pro vážení malých až středně velkých předmětů v laboratoři nebo v kovodílně či dřevovýrobě.

Mohou se používat v maloobchodě k vážení zboží a potravin. Počítací váhy jsou typem stolních vah, které nabízejí mimořádně přesné měření malých předmětů.

Mobilní váhy

Mobilní váhy se skvěle hodí k vážení nejrůznějších předmětů. Pokud váš provoz vyžaduje, aby váha byla snadno přemístitelná, je mobilní váha ideální volbou. Mobilní váhy se dodávají v mnoha tvarech a velikostech v závislosti na vašich potřebách.