Vysoká škola nenaplnila vaše očekávání? Zachovejte si status studenta v pomaturitním studiu

Maturitní ročník je často hektický a plný stresu, proto se někdy stane, že vámi vybraná vysoká škola zkrátka není to pravé ořechové. Je lepší si to uvědomit co nejdříve a neztrácet drahocenný čas. Co však dělat, když ukončíte studium na vysoké škole?

Určitě je výhodné stále mít status studenta, což vám může zaručit pomaturitní studium jazyka. O co jde? Jaké má výhody? A jak to s tím statusem studenta vlastně je? Přesně o tom je tento článek. Tak co, jdete do toho s námi? Pojďte se dozvědět něco dalšího o pomaturitním studiu angličtiny v Brně.

Výhody pomaturitního studia

Pomaturitní studium má plno výhod, ale tou největší je zachování si statusu studenta. I když nepůjdete na vysokou školu, budete moci i nadále využívat výhod studentského života včetně studentských slev a jízdného. Avšak je potřeba myslet na jednu obrovsky důležitou podmínku.

Abyste mohli status studenta využívat, je potřeba do pomaturitního studia nastoupit v kalendářním roce, ve kterém jste maturovali. Musíte to proto stihnout do konce prosince!

Jazykové školy pak nabízejí ke studiu i další výhody. V Jazykové škole PELICAN dostanete kurz druhého jazyka zdarma v hodnotě 10 500 korun, a k tomu si s sebou můžou ještě někoho přivést, a to taky úplně zdarma. Ke studiu také máte nárok na kartu ISIC, která vám bude sloužit jako průkaz k prokazování studentských výhod.

Příprava na jazykové zkoušky

Pomaturitní kurzy angličtiny vám zaručí pečlivou přípravu na jazykové zkoušky jakékoliv úrovně. Pomaturitní studium můžete zakončit státními jazykovými zkouškami na úrovni B2 nebo C1 anebo také školní zkouškou na úrovni B1. Složení takové jazykové zkoušky v životopise není vůbec k zahození!

Po domluvě s lektorem nebo lektorkou se můžete také připravovat na mezinárodně uznávané certifikáty Cambridge English. Studenti pomaturitního studia angličtiny jsou ve vysokém procentu u zkoušek úspěšní, protože jde o opravdu intenzivní studium 20 hodin týdně.

Prodloužení mládí a přátelé do života

Pomaturitní studium Brno není jen o učení, zkouškách a učebnicích. Studium jazyka je také o kultuře, jídle, svátcích nebo hudbě. To všechno v rámci studia zažijete. O zážitky není nouze a studium vás v jazyce může opravdu velmi posunout. Stačí jen chtít.

Pomaturitní studium angličtiny v sobě skýtá mnoho praktických výhod, ale studenti si mezi sebou najdou i dobré kamarády, partnery a partnerky a spřízněné duše. Pokud máte ještě nějaké další nejasnosti, neváhejte a ozvěte se nám e-mailem, telefonem anebo se za námi rovnou zastavte v kanceláři Jazykové školy PELICAN v Brně.