Vývoj kryptoměn přináší příležitosti i lekce

O kryptoměnách se píše v různých internetových diskuzích ve chvíli, kdy jsou zejména na svém dně. Jejich vývoj obecně je však atraktivita sama, protože přináší nejen lekce, ale také příležitosti, z nichž lze těžit. Zatímco v době, kdy je hodnota kryptoměn níže, se vyplatí investovat (jedná se o jedno z pravidel investování říkající, že nakupujeme „ve slevě”), v době, kdy kryptoměny rostou, se automaticky prodává a těží se ze zisku. A že nám kryptoměny poskytují těchto scénářů hned několik a poměrně často.

Vývoj, který se mění každým dnem

Oproti jiným typům investic jsou kryptoměny něčím, co se velice rychle mění. Prakticky denně, možná až každou minutu dochází buďto k enormním růstům, nebo naopak k obrovským propadům. Jinými slovy se příležitosti mění s lekcemi a člověku nezbývá, než být neustále ve střehu, aby mu něco podobnému neuniklo. 

Proto pokud jste se rozhodli pro kryptoměny, sledovat je mnohdy denně se rozhodně vyplácí. Zatímco v jeden moment jsou na svém historickém vrcholu, v druhém okamžiku padají do hlubin. 

Kryptoměny ovlivňuje řada faktorů

Bezesporu je vhodné sledovat i aktuální dění, protože jsou kryptoměny stejně jako jiné investice jen ovlivňovány okolními vlivy. Kromě aktuální války na Ukrajině se na stavu kryptoměn velkou měrou podílí vizionář a nejbohatší člověk planety Elon Musk, kterému stačí sdílet jeden příspěvek na sociálních sítích a ovlivní tím stav kryptoměny.

Stalo se tak například v roce 2021, kdy díky Muskovi dosáhl zejména Bitcoin svých rekordních výšin. Poté však došel strmý pád a prodej kryptoměn tohoto vizionáře jenom znásobil rychlost tohoto propadu. 

Bitcoin je pouze omezený

Podle analytiků může cenu Bitcoinu ovlivnit i fakt, že se zanedlouho vytěží. Už nezbývá příliš mnoho známé kryptoměny k vytěžení a ve chvíli, kdy bude v oběhu prakticky všechno, může dojít poptávka po této virtuální měně.