Wakeboarding baví děti, dospělé i seniory

Wakeboarding je v posledních letech stále více oblíbeným sportem. Není to přitom záležitost pouze mladých lidí. Jízdě na wakeboardu se může věnovat kdokoliv bez ohledu na věk nebo pohybové schopnosti.

Wakeboarding je sportem pro milovníky vody

Jste milovníkem vody a chtěli byste se naučit nový sport? Zážitek plný adrenalinu na vodní hladině si užijete díky wakeboardingu. Sportu, kdy jste taženi po vodní hladině. A to až rychlostí 30 – 40 km/h.

Wakeboarding, jak již název napovídá, je jedním ze sportů, který používá board. Tedy prkno – wakeboard, na kterém se dá jezdit. V tomto případě se jezdí na vodě. Příhodné místo k provozování wakeboardingu je nejenom na moři, ale i na větší vodní ploše. Skvěle si tak zajezdíte i v České republice.

Wakeboardista je tahán lodí, nejčastěji motorovým člunem, který je k této činnosti přímo uzpůsoben. Z obyčejného jezdce, který si užívá pouze jízdu po vodě, se může postupem času stát i zkušení wakeboardista. Ten zvládá spoustu triků, umí přejet můstky a vypořádá se i s dalšími překážkami.

Vše je ale především o čase stráveném na vodě. Důležitý je také alespoň částečný pohybový talent. Zapomínat rozhodně nesmíme ani na výběr správného příslušenství. Podcenit bychom neměli nejenom výběr prkna, ale také vesty, která odrazí případné nárazy.

Správné wakeboardy jsou základem úspěchu

Samozřejmě, že si na místech, kde se dá na wakeboardu jezdit, můžete prkno půjčit. Pokud se ale tomuto neolympijskému sportu chcete věnovat více, rozhodně se vyplatí pořídit si vlastní wakeboard.

Primárně se orientujte podle své váhy a podle toho, zda chcete jezdit za lodí, nebo na vleku. Podle váhy rozlišujeme přibližně pět velikostí prken, která se liší svou délkou. Obvykle se délka pohybuje od 130 do 145 centimetrů.

Pokud budete jezdit za lodí, pak byste měli dát přednost tvrdšímu prknu, která zajistí méně tvrdý dopad na vodu. Měkčí prkna mají přednost především ve chvíli, kdy chcete jezdit na překážkách. Jejich ovládání je v takových situacích o něco snadnější.

Fungující vesta musí být wakeboardistovi na tělo

Wakeboardová vesta především chrání vaše zdraví. Je ale důležité, aby se v ní jezdec cítil pohodlně. Aby vesta správně fungovala, musí být oblečena správná velikost. Ta je určena především tím, že na těle nijak neplandá a není volná. Ideální je pořízení vesty přes hlavu. Ta snadněji obtáhne tvar těla wakeboardisty.

Adrenalinový pohyb pro malé i velké

Wakeboarding je zábavným sportem pro všechny věkové kategorie. Ti, kdo mají dostatek energie a také pohybového talentu, se mohou postupem času učit různé triky a překonávání překážek. Zábavná je ale i samotná jízda po vodě. Tu zvládnou mladí i staří. S potřebným vybavením vám rádi pomohou zde.