Zahraniční strojírenské veletrhy, kterých byste jednoznačně měli být součástí

MSC MetPro, a. s.

Chcete svou firmu prezentovat na nějakém zajímavém veletrhu? Nebo se chcete jen podívat na některý z vyhlášených strojírenských veletrhů, k nimž každým rokem dochází za hranicemi našeho státu? Samozřejmě i v České republice dochází k mnoha zajímavým veletrhům, jež se konají například v Brně nebo v Praze a na kterých se čas od času prezentuje i firma MSC MetPro, a. s., v níž dochází například k ohraňování nebo k pálení materiálu. Za hranicemi však najdeme veletrhy trochu jiného formátu, proto se na ně podívejme z blízka. 

Je však třeba konstatovat, že na strojírenských veletrzích to ani zdaleka není jenom o strojírenství jako takovém. Na strojírenských veletrzích se kloubí vícero odvětví, proto lze s klidem říct, že si každý přijde na své. Většinou se zmiňují i novinky z robotiky, energetiky a z mnoha dalších podobných odvětvích, které mají byť jen něco málo společné se strojírenstvím jako takovým. 

Nechoďme však dlouho kolem horké kaše a prozraďme si několik zajímavých strojírenských veletrhů, k nimž dochází každým rokem za hranicemi našeho státu. 

ITM Polska

Do Polska to máme, co bychom kamenem dohodili, a tak neváhejme a vyjeďme právě do Polska na jeden z nejvýznamnějších strojírenských veletrhů. Jedná se o jednu z největších akcí svého druhu ve střední a také ve východní Evropě, proto si ji nenechejte ujít. Celé akce se účastní například zástupci předních českých strojírenských firem, ale samozřejmě i zástupci zahraničních společností, které se výrazně podílí na tom, jak aktuální strojírenství a podobné obory vypadají a jak na tom aktuálně jsou.

Mezinárodný strojársky veltrh

Stejně blízko to máme na Slovensko, kde se také každým rokem koná několikadenní veletrh, který nese název Mezinárodný strojársky veltrh. Festival se zaměřuje často i na svařování a svařovací techniky, ale samozřejmě se rozebírají i jiné části a součásti strojírenské výroby a strojírenství jako takového.