Žijte v moderním, chytrém městě

Automatika, nové technologie, tzv. chytré prvky nás obklopují ze všech stran. Není divu, že tyto moderní vymoženosti pronikly i do systému řízení měst. Už dávno nechodí lidé s lucerničkami, aby svítili v temných ulicích. Byť to bylo romantické. Vše se řídí na dálku, dnes už ani není třeba sedět v nějaké kukani. Smart city ovládnete odkudkoli.

Chytré veřejné osvětlení: Jak se řídí?

Stačí mít u sebe mobil, počítač nebo tablet a můžete řídit s pomocí aplikace celé město. Například chytré veřejné osvětlení. V přístroji nastavíte intenzitu každého LED svítidla, což jde i korigovat dle každé hodiny v závislosti na denní době a přirozeném slunečním světle. Ušetříte tak prostředky, které lze investovat jinde. Navíc pokud zvolíte tento ekologicky přínosný postup, můžete získat až 100% dotaci z Národního plánu obnovy na LED veřejné osvětlení. Moderní technologie jsou skvělé i proto, že budete mít přehled, co kde jak svítí, či nesvítí. Nemusíte nikam jezdit a okrádat se o svůj čas.

Modul vzdáleného odpočtu vodoměrů usnadní odečty

Modul vzdáleného odpočtu vodoměrů je dnes běžnou součástí každého soukromého podniku i běžného domova. Nemusíte v daném místě čekat, až přijde kontrola, vše se řídí na dálku. Týká se to i elektroměrů nebo plynoměrů. Výhodou kontroly na dálku je bezpochyby i skutečnost, že se dané zařízení hlídá nonstop, takže se upozorní i na nějaké výchylky, což může znamenat únik plynu či vody. Někteří lidé si myslí, že tyto moderní technologie se hodí do nových domů, ale naopak. Spíš je dobré instalovat je do starších domů, kde už sem tam někde něco pokulhává. Pokud zvažujte o takových aplikacích, obraťte se na firmu EL-MIK, která funguje již od roku 1994. Nabízí služby kolem vybavení měst, jako jsou rozhlasové systémy, moduly vzdálených odpočtů a další moderní technologie.