Kvalitní koberec se hodí do bytu i kanceláře

Podlahových krytin je celá řada, ovšem ani zdaleka ne všechny jsou natolik populární jako koberce. Ty sice byly nějakou dobu zákazníky přehlížené, nicméně se zase vrací zpět na scénu, a to hlavně ty opravdu dobré kousky.

Čištění už není taková potíž

Koberce na jednu dobu vystřídaly plovoucí podlahy, jež se snadno čistí a jsou docela levné. Výhoda jednoduchého čištění však už není tak zajímavá jako dříve.

Díky dnešním moderním čistícím prostředkům není velký problém zbavit tepich skvrn od polévek či nápojů. Zatímco dříve bylo nutné využít služeb specializované čistírny, dnes už se dá tento problém vyřešit doma.

Ani pro alergiky nejsou koberce takovými strašáky jako dříve, stačí si pořídit kvalitní vysavač. Modely určené přímo pro eliminaci alergenů se dají sehnat za docela příjemné peníze a mnoho lidí je už má doma.

Sálá z nich teplo

Na rozdíl od většiny jiných podlahových krytin mají koberce výhodu ve své měkkosti. Chodit po nich bos není žádný problém, naopak se jedná o docela příjemnou záležitost. Samozřejmě záleží na tom, jaký typ má člověk doma.

Třeba modely s dlouhým vlasem nejsou zajímavé pouze pro svou hebkost, ale rovněž excelují ve schopnosti udržovat teplo a následně ho postupně vypouštět do místnosti. Díky tomu lze pár korun ušetřit za vytápění.

Špička z orientu

V posledních letech se u nás stále více mluví o kvalitních orientálních kobercích a existuje pro to celá řada důvodů. Jedná se o skutečně špičkové produkty, které jsou vždy vyrobeny ručně a pokaždé z přírodních materiálů.

Proto je každý kousek nejen malým uměleckým dílem, ale zároveň se může chlubit vysokou odolností. Díky tomu může takovýto tepich sloužit v jedné rodině i po několik generací.

Pro laika je ovšem často složité poznat pravý orientální koberec a ne napodobeninu. Není však nezbytné chodit nakupovat s expertem, stačí si jen vybírat z osvědčených obchodů.