3 tipy, jak prodat dům v Ostravě bez realitky

dům na prodej v Ostravě

Plánujete prodat dům v Ostravě a nechcete platit vysoké provize realitce? Poradíme, jak snadno a rychle prodáte sami bez realitky.

Když se rozhodnete pro prodej RD Ostrava, čeká vás první vážné rozhodnutí. Budete prodávat s realitkou nebo bez realitky? Prodej bez pomoci realitního zprostředkovatele se stále mezi Čechy těší velké oblibě. Samoprodejem nemovitosti ušetří vysoké provize.

Přesto je třeba říci, že i služba realitky má své výhody, nemusíte ale hned volat makléři. Máme pro vás 3 tipy, jak prodej zvládnete sami a jako profíci.

1. tip: Příprava domu na prodej

Většina prodávajících dělá tu chybu, že podcení přípravu nemovitosti. A právě u prodeje domu v Ostravě je důležité se přípravě důkladně věnovat. Jen tak se vaše nabídka mezi těmi stovkami jiných dostane mezi ty nejlepší.

Makléři dobře vědí, že první dojem prodává. Dokonce také umí ovlivnit i cenu. Věděli jste, že dobrá příprava umí navýšit cenu nemovitosti až o 10 %? Abyste prodali rychle a za maximum, zaměřte se na první dojem a skvělou prezentaci prodeje RD v Ostravě. Nemovitost by měla na fotografiích doslova zářit: působit čistým, světlým a vzdušným dojmem. Jak toho docílit?

Základem je úklid. Samozřejmě je nejlepší, pokud v domě už nebydlíte, protože bude třeba řada menších úprav. Začněte tím, že opravíte drobnější závady, jako třeba kapající vodu z kohoutku, přilepíte lištu na podlaze nebo opravíte žaluzie.

Dalším krokem je odstranění nefunkčních a zbytečných věcí, které k vašemu domu na prodej v Ostravě nepatří. Nezapomeňte také na drobné dekorativní předměty (známé jako pracholapky) či osobní předměty a fotografie.

Trikem, který používají všichni světoví designéři, je efekt velké čisté plochy. O co jde? No jen porovnejte vedle sebe pohled na dveře od ledničky obsypané magnetkami z dovolené (= nepořádek) a dvířka bez nich, která automaticky vzbuzují pocit velké čisté plochy, tedy pořádku.

Spolu s nefunkčními věcmi udělejte také probírku nábytku. Ten, kdo hledá ke koupi rodinný dům v Ostravě nebude stát o staré zašlé skříně, ale o prostor, místo, kde si sám vytvoří své vlastní bydlení.

Co vás ještě čeká, aby se vaše nabídka zařadila mezi ty nejlepší mezi domy na prodej Ostrava? Dalším skvělým a levným trikem, jak vylepšit nemovitost je čistá bílá výmalba. Pak už zbývá vše důkladně vydrhnout a uklidit.

2. tip: fotky nemovitosti

Dům se leskne jako nový, jak ho ještě vylepšit, než jej vyfotíte do inzerce? Pomůže vám další trik: pozvěte podvědomě zájemce na prohlídku. Jak? Tak, že vykouzlíte útulný a nekonfliktní domov. Na stůl postavíte vázu s čerstvými květy, do koupelny naaranžujete ručníky jako v hotelu. Na každém detailu záleží. Hotovo? Gratulujeme, můžete začít fotit, jste připraveni na prodej domu.

Cílem fotografií je zachytit prostor ve všech jeho třech rozměrech. Dobrým pomocníkem je širokoúhlý objektiv a kvalitní fotoaparát. Také pozor na příliš ostré světlo a své vlastní stíny na fotografii.

Nebojte se jeden pokoj vyfotit z více úhlů, pak na počítači uděláte probírku a vyberete ty nejlepší snímky.

3. tip: jak se dostat k zájemcům

Jedním ze způsobů je dát svou nabídku do inzerce mezi prodej RD Ostrava. Naštěstí už nemusíte svůj inzerát vkládat na desítky různých realitních serverů samostatně a při každé změně vše jednotlivě měnit.

zipHOME.cz realitní seznamky

S pomocí zipHOME.cz realitní seznamky dostanete svůj inzerát hned na všechny prestižní realitní portály. A to i ty, kam byste se bez realitky nikdy nedostali.

Dalším zajímavým způsobem je oslovení lidí, kteří o podobnou nemovitost již dříve projevili zájem, ale nemají čas ji aktivně hledat. Tito lidé, poptávající jsou přihlášeni na zipHOME.cz a čekají na vaši nabídku. Pokud se jim bude líbit, ozvou se přímo vám.

A jak zvládnout prohlídky a celý prodej vašeho domu v Ostravě? Všechny potřebné tipy a návody najdete na zipHOME.cz realitní seznamce.