A jde se do zahrady! Nechybí vám zahradní kultivátor?

zahradní kultivátor

Jarní práce na zahradě začínají. Stihli jste vše na podzim? Pokud ne, máte co dělat. Pomůže vám zahradní kultivátor.

Myslíte si, že vše zvládnete s rýčem? Ne v každé půdě, ne na každé ploše, a ne s jakýmikoliv fyzickými dispozicemi. Ideálním pomocníkem je zahradní kultivátor. Ten má schopnost kypřit i těžkou udusanou půdu a doposud neobdělávané kousky zahrady. Kdy si jej tedy pořídit?

Pro políčko 2×2 metry jej neužijete, ale pokud pěstujete více, nebo plodiny, které potřebují pořádné „pole“, tak se určitě hodí. Tento kypřič, jak se rovněž zahradní kultivátor nazývá, umí dokonce rychle proměnit trávník na políčko, ze kterého bude záhon na trvalky, letničky, či na pěstování zeleniny nebo ovoce. Vaše zahrada má šanci začít vypadat velice rychle zcela jinak. Rozkvést a zaplodit. Avšak jaký si vybrat?

Vyberte si správný zahradní kultivátor

Máte pravdu, výběr může být poměrně složitý. To proto, že podobných zahradních strojů se nabízí poměrně hodně. Zásadou by mělo být sáhnout po zahradním kultivátoru, který je lehký, s dobrým motorem a s nějakým tím benefitem navíc. Přesně takový nabízí zahradní robot Anticor č. 7262. Jeho kvalita byla oceněna i v reportáži na TV Prima. Jaké jsou jeho výhody?

Jde o kypřič o hmotnosti pouhých 9,53 kg. Takže námahu, kterou ušetříte obděláváním půdy, nevyměníte za sportovní vzpírání. Jde o lehce ovladatelný kultivátor s vynikajícím benzinovým motorem HONDA. A s kultivátorem dostanete i zmiňovaný benefit navíc. Je jím doživotní záruka na zlomení nožů.

Zvažte, jestli nepotřebujete i další pomocníky. Na zahradě i v malém hospodářství můžete ocenit mechanické hrábě, pluh, sazečku s kypřičem, aerátor trávy, čistič spár i ohraničovací nůž.

Nekupujte nové. Raději to opravte

Po zimě též často doma a na zahradě sčítáme škody, které způsobil mráz a některé vybavení prostě již dosloužilo. Nemusíte hned vše kupovat nové. Mnohé věci, zdánlivě nefunkční, dovedete spravit. Často stačí vyměnit těsnění. Někdy pomohou různé speciální pásky. Například hliníková páska by neměla chybět v žádné domácnosti. Tato samolepicí páska umí skutečně zázraky a hodí se i na potrubí, ventilace či vzduchotechniku.

Pásky jsou vůbec malým zázrakem. Typickým příkladem jsou protiskluzové podlahové pásky. Snadným nalepením zcela změníte bezpečnost ve vaší domácnosti či na chalupě. I kluzké a sešlapané schody jsou za několik minut výrazně bezpečnější.