Čím zabavit děti? Tipy na hračky, které je jen tak neomrzí!

hračky na zahradu

Lámete si hlavu nad tím, jak ještě více zabavit své děti doma? Koupili jste nějakou hračku na doporučení, ale vaše dítě bavilo jen pár minut a konec? Co pořídit příště, abyste zbytečně nevyhazovali peníze? Přinášíme vám několik tipů na hračky, které je jen tak neomrzí.

Hračky a zábava na doma

Pokud není ideální počasí a nechce se vám s dětmi ven, je potřeba jim vymyslet dobrou zábavu doma. Jinak vám všem mohou nastat dny plné nudy, vzteku a křiku. Co je bude rozhodně bavit bez rozdílu? LEGO! Možná namítnete, že je drahé. Ano, nejlevnější záležitost to není. Spočítejte si ale, kolik peněz vrážíte do hraček, se kterými si děti nehrají. Zkusíte jednu hračku, potom další, další a nakonec jste ještě na vyšší částce, než kterou dáte za Lego. A ještě doma máte znuděné děti!

Lego se prodává i pro ty nejmenší v podobě Dupla a už dítě ve věku 1,5 let si může stavět zvířátka, jednoduchá auta nebo domečky. Pro starší se potom nabízí sofistikovanější druhy, kdy už budou muset víc zapojit myšlení a Lego se tak pro ně stane zábavnější.

A co se ještě vyplatí nakoupit? Pro malé i větší děti bývá zábavné kreativní malování. Dnes seženete různé omalovánky, malování vodou, seškrabávání barev a podobně. Není to extra drahé, tak pokud víte, že vaše děti k malování tíhnou, kupte toho víc a dávkujte postupně každý den něco nového. Pro sourozence jsou potom výborné různé karetní a společenské hry, třeba s jejich oblíbenými postavičkami.

Hurá ven! Co s sebou?

Větším dětem postačí balón, kolo, křídy a kamarádi. Ti menší si hodně dlouho vydrží hrát na písku, proto investujte do hraček, které tam využijí. Například na Mikaton.cz seženete sety, které mají různé druhy bábovek, hrabiček, lopatek i sítek. Mezi nejoblíbenější letní hračky na zahradu potom patří vodní hračky všeho druhu a samozřejmě nafukovací bazénky. A nakonec určitě doporučujeme houpačku. Děti houpání milují a snad nikdy je neomrzí!