Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte si zabezpečit domácnost

pojištění online

Češi se mají rok od roku lépe, což se projevuje nižší kriminalitou. Alespoň to tvrdí policie ČR, z jejíž statistiky vyplývá, že počet vykradených bytů průběžně klesá. Přesto není vhodné nechávat domácnost nezabezpečenou, a to především v případě delší nepřítomnosti. Například až pojedete na vysněnou dovolenou. 

Nikomu ani muk

Neberte to doslova. Rodině a nejbližším přátelům se samozřejmě svěřit můžete, ale na druhou stranu není vhodné upozorňovat na fakt, že vaše domácnost bude několik dní zcela osamocená, stovky dalších lidí na sociálních sítích. Nikdy si nemůžete být jisté v tom, kdo vás sleduje a co dotyčného napadne.

Vytvořte iluzi, že jste doma

Nenechávejte zatažené rolety či žaluzie a pokuste se s někým domluvit, aby vám vybíral schránku. Fikaným řešením jsou automatické spínače světel, které v předem nastavenou dobu rozsvítí a navodí dojem, že je někdo doma.

pojištění

Schovejte si cennosti

Pokud doma máte spoustu cenných věcí, investujte do trezoru. Anebo je alespoň nevystavujte na poličkách a schovejte je na netypická místa. Bytaře obvykle tlačí čas a s trochou štěstí se nestihne podívat do všech koutů. Pravděpodobnost, že vaše cennosti najde v „úkrytu“, je velmi malá.

Zajistěte okna

Poměrně častou chybou dovolenkářů jsou neuzamčená okna. Necháte-li je „na větračku“, je to jako kdybyste dali zloději pozvánku. Pro ty šikovnější skutečně nepředstavuje žádný problém ani fakt, že se váš byt nenachází v přízemí.

ERGO pojišťovna

Pořiďte si bezpečnostní dveře

Naprostá většina vykradených bytů má něco společného – obyčejné vchodové dveře. Investice do bezpečnostních dveří se podle odborníků na bezpečnost rozhodně vyplatí. Některé pojišťovny navíc hledí na úroveň zabezpečení bytu v momentě, kdy řeší pojistnou událost.

Sjednejte si pojištění domácnosti

Když si profesionální vykradač bytů usmyslí, že se u vás zastaví, je téměř jisté, že se mu to povede. Raději se nespoléhejte na štěstí a sjednejte si pojištění online.

pojištění bytu v Ostravě

Chcete-li se vyhnout riziku tzv. podpojištění, pojistěte se u ERGO pojišťovny. Nezáleží na hodnotě majetku, ale ani na tom, zda máte zájem o pojištění bytu v Ostravě, nebo v Praze. Výpočet paušální částky probíhá na základě obytné plochy.