Co je to franchising?

Extéria Market

Rozhodli jste se dozvědět se něco o světě podnikání, jelikož do tohoto světa chcete brzy patřit? V tom případě byste měli vědět, co je to franchising. S tímto pojmem jste se možná v minulosti setkali, nabízí se však otázka, jestli víte, co to vlastně znamená nebo co to vlastně je. Pro odpověď nemusíte chodit daleko, rádi vás seznámíme s tím, co to franchising je nebo co od tohoto způsobu podnikání očekávat.

Jak již tedy bylo zmíněno, franchising je způsob podnikání. Jedná se o způsob podnikání na základě licenčních smluv, kdy si je odkoupíte a můžete si otevřít pobočku pod značkou, která na trhu už dávno je, která na trhu má své stálé místo a která má i svou stálou klientelu. Dalo by se říct, že je to jakési nastoupení do už rozjetého vlaku, které se stává stále více a více atraktivní.

Lidé dnes chtějí vstoupit do světa podnikání, ovšem bojí se, jestli jejich nápad bude dostatečně dobrý, jestli se opravdu poperou s konkurencí, která na trhu je velmi vysoká. Otázkou také je, zdali bude jejich propagace tak dobrá, aby nahnali co nejvíce klientů na svou stranu. Pokud se chtějí těmto krušným začátkům vyvarovat, franchising je pro ně opravdu skvělou volbou.

Je něco těžkého na podnikání na základě franchisingu?

Dalo by se říct, že je to jedna z největších podnikatelských příležitostí, která by se měla uchytit za pačesy. Na druhou stranu je pravda, že to není jen procházka růžovým sadem. Při otevírání pobočky na sebe berete jakousi zodpovědnost, měli byste se snažit o to, abyste udrželi minimálně takovou laťku, jakou máte z počátku nastavenou.

Těžký je hlavně začátek, kdy si vybíráte franšízu, se kterou budete spolupracovat. Vyberte si franšízu s potencionálem růst, nechtějte zachránit upadající podnik.

Náš tip

Pokud smíme poradit, doporučujeme franšízu Extéria Market. Jedná se o franšízu s jasnou budoucností, která se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti BOZP a PO. Franšíza je pro každého, kdo se touží do světa podnikání dostat pod značkou, která na trhu má své jméno a která se pyšní tisícovkami spokojených klientů.