Elektronické cigarety jsou jednou z možností, jak se zbavit zlozvyku kouření

Moderní společnost se snaží kuřákům jejich zlozvyk různými způsoby znepříjemňovat. Kouřit se nesmí ve veřejné dopravě ani v restauracích. Ubývá míst, kde si kuřák může cigaretu normálně zapálit. Není divu, že k tomu dochází. Kouření má na lidské zdraví neblahý vliv. Jistým řešením problému jsou elektronické cigarety.

První vlaštovka už ve 20. letech 20. století

Elektronická cigareta pracuje na principu vaporizéru. To je přístroj, jenž s pomocí tepla mění kapalinu na plyn. První vaporizér se objevil již ve 20. letech minulého století. Ale příliš nezaujal a brzy upadl v zapomnění. O jeho vzkříšení se postarala 60. léta 20. století a ještě více pak rok 2008 a Číňan Hon Link. Do České republiky se elektronická cigareta dostala už záhy, v roce 2009. Stejně jako u běžných cigaret tak i u těch elektronických platí, že si je může zapálit osoba starší 18 let.

Jak elektronická cigareta funguje

Principem fungování e-cigarety je tedy vaporizér. Ten ke své práci potřebuje nějakou kapalinu. U e-cigaret je to náplň neboli e-liquid. Prodávají se v různých příchutích, takže každý si může vybrat tu svou. Náplně je třeba pravidelně dokupovat. Výhodou elektronických cigaret je to, že neprodukují dehet ani oxid uhelnatý. Jejich dýmem je vlastně aerosol.

Co je to jednorázová e-cigareta

Kromě dnes už klasických elektronických cigaret s vyměnitelnou náplní se prodávají také jednorázové e-cigarety HQD 600. Ty už jsou předpřipravené a e-liquid mají v sobě zabudovaný. Je možné je schovat do kapsy, kde jsou připravené k okamžitému použití. Podle typu e-cigarety je možné je využít až ke 300 nebo 600 potáhnutí. HQD Cuvie nemá na sobě žádná tlačítka. K jejímu použití stačí jen potáhnout a e-cigareta se rozjede. Jakmile bude náplň docházet, na spodní části e-cigarety začne blikat světýlko, které na to upozorní.