Jak vybrat vhodné školní potřeby?

Nastávající prvňáčci se již těší do školy, přestože si ještě mohou užívat několik týdnů prázdnin. Nechtějí nic nechávat na poslední chvíli a v obchodech se poohlíží po školních potřebách. Rodiče by si z nedočkavých prvňáčků měli vzít příklad a nenechávat nákup školních pomůcek na poslední srpnový týden. Pera, tužky, nelámavé pastelky, penále, aktovky, batohy, pravítka – to je jen krátký výčet školních potřeb. V následujících řádcích se podíváme, na co byste neměli zapomenout.

Školní aktovka a batoh

Základním vybavením je školní aktovka, případně školní batoh. Důležitým prvkem jsou anatomicky tvarovaná záda, protože obsah aktovky je těžký již od první třídy. Školní aktovka by měla být pevná, aby neustále držela svůj tvar a aby se v ní dítě snadno orientovalo. Velmi oblíbené jsou aktovky s bočními kapsy na svačinku a pití.

Pouzdro a penál

Kromě knížek a sešitů bude dítě ukládat do aktovky pouzdro, respektive penál. Pro menší žáky jsou vhodná dvoupatrová pouzdra, která pojmou více psacích potřeb. Pro žáky prvního stupně jsou k dostání pouzdra s pohádkovými motivy, kdežto pro starší žáky jsou k zakoupení jednobarevná pouzdra bez obrázků.

Kvalitní tužky, pera a pastelky

Aby nezůstalo pouzdro prázdné, měli byste zakoupit vhodné tužky, pera a pastelky. Tužky se liší svou tvrdostí a každá tvrdost má jiný účel použití. Je potřeba rozlišit tužky pro kreslení a pro rýsování. Některé tužky jsou navíc opatřeny pryží. Ve psaní žáčci používají inkoustová pera, případně kuličková pera. Varianta záleží na požadavcích učitele. A samozřejmostí jsou pastelky alespoň v základních barvách.

Pakliže hledáte vhodný obchod, který se specializuje na školní potřeby, potom doporučujeme e-shop Škola-Vola.cz. Produktové portfolio zahrnuje sortiment školních potřeb pro prvňáčka, školáka i studenta. V Ostravě můžete navštívit také kamennou prodejnu.