Nebankovní půjčka: Kdy a kde?

V České republice je podle údajů Ministerstva financí přes 50 000 poskytovatelů nebankovních půjček. Společnosti nabízí klientům výhodné podmínky a rychlé vyřízení úvěru, což je sice lákavé, ale na druhou stranu i velmi rizikové. Pokud uvažujete o nebankovní půjčce, je třeba vše důkladně zvážit. Poradíme, kdy je vhodné půjčku využít, co vše si musíte zjistit i s tím, kde ji sjednat nejvýhodněji.

Nebankovní hotovostní půjčky do domu jsou výhodou, když…

Nebankovní půjčky Ostrava je určena pro chvíle, kdy potřebujete rychle získat menší finanční částku na pokrytí nenadálého výdaje. Půjčku je možné využít v případě, že potřebujete rychle zaplatit vyšší účet za energie či telefon, na nákup nového spotřebiče, který nezbytně potřebujete a je možné s ní vyřešit i finanční tíseň, kdy vám do výplaty zbývá několik dní a vy už nemáte dostatek prostředků na nákup potravin a jiných věcí.

Existuje i půjčka pro problémové klienty

Nebankovní společnosti nabízí půjčky bez registru Ostrava, jejichž charakteristickým znakem jsou o mnoho výhodnější podmínky, než nabízí tuzemské banky.

Hlavní výhody Pujčky Ostrava:

  • Půjčky je někdy možné získat i bez toho, aniž by společnost nahlížela do registru dlužníků. Mohou si je tedy vzít i ti, kterým v bance nepůjčí.
  • Nebankovní půjčky jsou poskytovány i bez ručitele či zástavy.
  • Peníze dostanete i do několika minut od podepsání smlouvy.
  • Půjčku je možné sjednat online.

Tato pozitiva mohou současně být i velkým problémem. Mnoho lidí není schopno dobře spočítat, zda budou moci peníze včas vrátit. Za každý den prodlení poté naskakují penále, a tak se člověk lehce dostane do ještě větších problémů.

Vratislav Kopačka z inkasní agentury M.B.A. Finance pro portál novinky.cz uvedl, že: „Bezmála osmdesát procent seniorů, kteří si půjčku vzali, má u nebankovních institucí problémy se splácením. U nebankovních společností je totiž snadnější ji dostat než v bance.“

Kde si půjčit a co je třeba zvážit?

Mezi velmi oblíbené patří například cofidis půjčky bez registru. Společnost nabízí například úvěr až do výše 90 000 Kč s množností individuálního přizpůsobení výše splátek.

Pokud si chcete půjčku vzít, dobře zvažte vaše finanční možnosti. Jestliže si nejste jistit, zda budete schopni úvěr splatit, raději si nepůjčujte.