Máte doma pamětní mince? Zpozorněte, nabírají totiž na hodnotě

ocenění mincí

Pamětní mince nabírají na hodnotě stejně rychle, jako roste hodnota zlata a stříbra na světových burzách. Pokud nějaké mince vlastníte a do dnešního dne jste je měli uložené jen tak v hrnečku v kredenci nebo se jimi kochali ve své sbírce, vězte, že jejich čas možná právě přichází.

Pamětní mince mají významnou historickou, ale také edukační hodnotu. Díky nim si připomínáme nejen klíčové historické milníky, ale také důležité osobnosti, vynálezy či architektonické skvosty. V potaz se bere nejen kvalitní rukodělná práce rytce, ale i výtvarný návrh, který jí předchází, protože už ten je sám o sobě uměleckým dílem.  Ne zřídka se pamětní mince dědí z dědečků na vnuky či z otců na syny. Čas ale mincím sluší a ony, místo aby stářím na hodnotě ztrácely, na ní získávají, o čemž vypovídá i rostoucí cena zlata. Právě díky puncu času pak mohou mít pamětní mince významnou sběratelskou hodnotu.

Zajímá vás výkup zlata? Nechte si ohodnotit své mince

Možná máte doma bohatství a jen o tom nevíte. O to lepší zprávou je, že vám mince mohou ohodnotit odborníci. Stačí využít jejich služeb a vydat se za nimi. Ocenění mincí nabízejí například v Obecním domě v Praze, přímo u Prašné brány. Tuto službu poskytuje profesionál v oblasti numismatiky, Pražská mincovna. Ta pro klienty pravidelně zajišťuje diskrétní zázemí, kde si odborníci jejich mince prohlédnou a zkonzultují s majitelem jejich aktuální hodnotu na světovém trhu.

Odborné posouzení zdarma

Větší i menší sběratel jistě ocení možnost nechat si mince posoudit zdarma, o to více, že si je prohlédnou vyhlášení numismatičtí odborníci, konkrétně Ladislav Křeček a Alexander Schwab-Trau, zaměstnanci předního vídeňského numismatického domu Schoeller Muenzehandel. Tyto odborníky hostí hlavní město Praha vždy první pátek v měsíci a vy můžete být se svou sbírkou u toho. Dveře Obecního domu se zájemcům otevírají vždy mezi 10. a 15. hodinou také pro Slovensko.