Ostrava je cílem turistů. Tato místa stojí za návštěvu!

restaurace Ostrava

Ostrava se mění. Není to nijak drastická proměna, ale jedno je jasné. Město, které si doposud žilo víceméně samo pro sebe, se v poslední době stává turistickým cílem, a to především díky seriálům. Ostravu ze zapomnění zpět na světlo světa přivedly například seriály Místo zločinu Ostrava, Stockholmský syndrom nebo minisérie České televize Dukla 61. Pokud i vy chcete Ostravu navštívit, přinášíme pár tipů na místa, která byste neměli vynechat, a zároveň vám doporučíme jeden luxusní hotel Ostrava!

Národní kulturní památka Dolní oblast Vítkovice a Důl Michal

Ve Vítkovicích v letech 1828 – 1998 se v tomto ohromném a respekt budícím komplexu těžilo uhlí a vyrábělo železo. Nyní slouží jako kulturní a vzdělávací centrum, které je díky svému industriálnímu okolí i vizuálně naprosto ojedinělé. Jeho součástí je multifunkční aula Gong s galerií a Landek park, kde se nachází největší expozice hornictví v celé České republice. Skipovým výtahem se můžete dostat až na vrchol vysoké pece č. 1.

Důl Michal v Michálkovicích je nyní muzeum, kde mohou návštěvníci s průvodcem projít trasu, kterou horníci den co den museli absolvovat před tím, než šli pracovat do dolu.

Lákadla v centru

V centru je magnetem vyhlídková věž Nové radnice, nejvyšší radniční věž v České republice, ze které je vidět nejen na Beskydy, Moravskou bránu a Oderské vrchy, ale také do sousedního Polska a na Praděd. Stále je v oblibě i vyhlášená ulice Stodolní s neuvěřitelnou koncentrací hospod, restaurací a barů. Ostrava má i pěknou zoo a příjemné posezení nabízí zrevitalizované nábřeží řeky Ostravice.

Pokud byste sem měli namířeno, ubytování nabízí hotel Ostrava, Jan Maria. Je-li ve vašem hledáčku luxusní restaurace Ostrava, věřte, že právě tady ji najdete také. Hotel Jan Maria má zkrátka vše, po čem turisté touží. Nabízí ubytování v moderním interiéru a toužíte-li po poctivé gastronomií vařené z místních surovin, tady je přesně ta restaurace Ostrava, kterou hledáte.