Moderní odolné podlahy

Kvalitní podlaha je základem každého obydlí, proto se doporučuje vybírat nejen vyhovující materiál pro dané podmínky, ale také se obrátit na odborníky, kteří provedou pokládku bezchybně. 

Trendové podlahové krytiny

Vinyl náleží mezi moderní materiály a nečiní problém se zaměřit na stvoření nejžádanějších vzorů. Podoby vinylové podlahy vás mohou uchvátit na první pohled. Vyloženě vás nadchnou, protože vypadají jako dřevo, dlažba, kameny a tak dále. Pokládka je skutečně nenáročná a svižná. Volba může padnout na měkčené nebo tvrzené druhy, podobající se lamelám a obsahující zámkový systém. PVC podlahy se hodně proměnily od svého vzniku. Jde o měkčené PVC, které se kupuje v rolích o různých šířkách. Pokládka bude ideální pouze ve spojení s dokonale vyrovnanou a vyhlazenou podlahou, kam se vylila nivelační stěrka. Celoplošné lepení dopadne výborně od zkušeného podlaháře, který už dobře ví, jak pokrytí realizovat, aby se časem nic nekrčilo a neodlupovalo v rozích. 

Podlahy s různými motivy

Moderní podlaha nemusí vůbec vypadat nudně, kromě kvality můžete zvolit i zajímavé motivy. Klasické dřevěné podlahy jsou pro milovníky přírodních materiálů. Dřevo vytváří samo o sobě zajímavé vzory, takže nikdy nemůžete mít úplně stejné kresby, když se o vzhled postarala příroda. Navíc jde o komfortní povrch s vysokou odolností. K nejoblíbenějším patří dvouvrstvé a třívrstvé podlahy, také masivní a třílamelové. Velký zájem je i o plovoucí podlahy, které vám během užívání zajistí pohodlí při chůzi a stabilitu. Pro pravidelnou údržbu postačí mop nebo vysavač. Moderní dekory vám nabídnou také laminátové podlahy, jejichž povrchy se upravují různými způsoby, snadno se podkládají a dají se používat na mnoho typů povrchů, přičemž se hlídá zátěž, kterou laminát snese. K dalším výhodám se řadí jednoduchá a rychlá montáž, stálá barevnost, nenáročná údržba, odolnost zátěži a otěru.