Na zahradě potřebujete nářadí. Jaké konkrétně?

Péče o zahradu není náročná, pakliže máte k dispozici potřebné nářadí a zahradní techniku. Ideální jsou alternativy kvalitní, skvělého a odolného zpracování, také ergonomického tvaru. A když tomu bude nářadí hezkého designu, to je jen pomyslné (i když po funkční stránce bezvýznamné) plus. Abyste však neutráceli za veškeré zahradní nářadí, které ve skutečnosti nebudete potřebovat, stačí se držet tohoto seznamu. 

Drobného nářadí není nikdy dost

Samozřejmě výběr nářadí je velmi individuální záležitost. Každý potřebuje něco trochu jiného, ale obecně platí, že drobného nářadí není nikdy dost. S ním si ostatně užijete i nejvíce zábavy. Patří sem například motyky nebo hrábě, také plečky, které by měly být vyrobené z kvalitní oceli, ideálně nerezové. 

Při výběru ručního nářadí sledujte hlavně úchop, respektive z jakého materiálu je tato část vyrobená. Chcete, aby se vám drželo co nejpříjemněji a nevytvářelo zbytečně mozoly nebo jiné úkazy.

A co ta technika? Každý si určitě vybaví hned zahradní sekačku, kde je možností hned několik a to od klasické benzínové až po bateriové a robotické.

TIP: Doporučujeme robotické sekačky Robomow

Když máte zahradu plnou stromů

Pokud jsou na vaší zahradě stromy nebo keře, zapotřebí bude i nářadí na dřeviny. Nůžky na živý plot a podobné alternativy na stříhání silnějších i tenčích větví jsou nezbytnosti, bez kterých neudržíte stromy ani keře v dokonalé podobě.

V souvislosti s dřevinami stojí za zvážení také fukary listí a podobné chytré stroje, které zase pomohou s podzimními pracemi na zahradě. Listí je nutné v chladnějším období odstraňovat, tím nedojde k poškození trávníku, případně k jeho uhnívání.

Zavlažování 

Samozřejmostí jsou také zavlažovací hadice a další potřeby nutné k zalévání. V době léta, kdy déšť není na programu dne ani týdne, je nutné rostlinám, dřevinám i trávníku dodat tekutiny, jinak se zanedlouho můžeme stresovat uschlými verzemi těchto estetických součástí.

Abyste však nezvyšovali náklady spojené s rodinnými domy, vyplatí se déšť sbírat do barelů a velkých kádí. Na zalévání je tato voda naprosto ideální.