Návnady na velké kapry aneb mřenky nebereme

Když se chystáte na ryby, asi si nepřejete tahat jednoho mrňouska za druhým. Jak na to, abyste se postarali o skutečně velký úlovek? Nachystejte si vše potřebné, razíme na ryby. 

Carp inferno, nebo velké boilies

Kapři jsou mlsouni, obzvlášť ti velcí. Zatímco malé ryby boilies s wasabi a křenem nezajímá a pomalu opustí místo, kde je dobrota umístěna, kapři jsou jiní. Wasabi jim zachutná, a to ohromně. Čím větší kapr, tím více jej znamenitá vůně přiláká. Jistotou je také carp inferno. Je známé pro svou jedinečnou konzistenci a použití atraktorů, rostlinných i živočišných mouček a tepelně upravených artiklů. Krmná boilies se hodí mít vždy v nejvyšší možné kvalitě. Snadněji přilákáte skutečně velkou rybu. 

Najít, kde se zrovna pohybují

Pro zkušeného rybáře je to samozřejmost. Mladší ročníky budou zkoušet. Obecně ale platí, že v den, kdy nefouká a slunce svítí, jsou kapři na mělčině, kde se vyhřívají. V tuto dobu nejsou tolik aktivní, i když samozřejmě lahodnou nabídnou nepohrdnou. Ve větrné dny se vyplatí najít si místo, kde vám bude foukat do obličeje. Víry, které se ve vodě větrem tvoří, budou ryby tlačit směrem k vám. Najděte si místo s členitým dnem. 

Nechat boilies ztvrdnout

Další tip pro ty, kdo si přejí oslovit velké kapry. Vaše boilies můžete klidně nechat ztvrdnout. O to větší zájem o ně bude mít skutečně velká ryba. Tento trik používají rybáři již dlouhou řádku let. Bílé ryby se zkrátka vytratí a nebudou zabírat místo. Konečně může připlavat pašák. 

Pořádně zakrmit

Nebo se spolehněte na masivní krmnou kampaň. Na lovné místo můžete nasypat několik kilogramů krmení, které bude lákat ryby. Nebojte se použít esenci, abyste přilákali i větší kousky. Napařené boilies tak můžete polít masovou nebo wasabi příchutí. Vůně se rychle rozlehne, za chvíli můžete začít chytat. 

Nachystejte se na pořádný úlovek.