Nová zelená úsporám vám ušetří peníze

konzultaci s energetickým poradcem

Žijete v rodinném domě a uvažujete ekonomicky? Pak jste možná už zaregistrovali existenci dotačního program Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám, který podporuje ekologické stavby a rekonstrukce. Ministerstvo se snažilo program vylepšit a zpřístupnit většímu počtu žadatelů – v současné době lze totiž získat dotaci i na výměnu oken, fotovoltaickou elektrárnu nebo na realizaci zelené střechy.

Jděte s dobou a modernizujte

Pokud máte doma v kotelně ještě starý typ kotle na tuhá paliva, chcete jít s dobou a svoje vytápění modernizovat na ekologičtější způsob formou plynového kondenzačního kotle, pak dotační program Nová zelená úsporám je tu právě pro vás. Výše dotace, kterou můžete získat, závisí hlavně na účinnosti provedených změn a opatření ke zlepšení životního prostředí. Přitom maximální podpora dosáhne 5 milionů Kč a 50 % uznaných nákladů pro rodinné domy. O dotace v rámci programu Nová zelená úsporám lze žádat až do roku 2021, takže nemeškejte, ať nepropásnete příležitost modernizovat svoji domácnost s využitím finančního příspěvku.

Proč si pořídit plynový kondenzační kotel?

Ptáte se, proč si kupovat něco tak drahého, když vám ten starý kotel na uhlí ještě slouží? Možná právě proto, že v nákladech se vám vynaložené investice vrátí asi za 3 až 7 let. Tradiční kotle mívají účinnost okolo 85 %, což není zrovna mnoho, jelikož dost energie vypustí ven bez užitku.

Kondenzační plynový kotel naproti tomu mívá účinnost přes 100 %, protože teplo vyrábí a zužitkovává nejprve spalováním paliva a následně i kondenzací vody ze spalin. Toto ve skutečnosti znamená, že kondenzační kotel umí vyrobit více tepla, než kolik ho vyprodukuje použité palivo. Kromě toho nákupem takového kotle šetříte ovzduší okolo sebe, které jinak bývá zamořené zplodinami z kotlů na uhlí. Tak proč neudělat něco dobrého i pro své zdraví?

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.